czwartek, 30 maja, 2024
Godzinnik.pl Świat "Wypalenie jednego e-papierosa jest równoważne z paleniem znacznej ilości papierosów."

„Wypalenie jednego e-papierosa jest równoważne z paleniem znacznej ilości papierosów.”

Lekarz wypowiedział się na temat tego, ile papierosów odpowiada jednemu standardowemu e-papierosowi z możliwością 600 zaciągnięć.

Po tym, jak tak wielu nastolatków i dorosłych zdecydowało się wypróbować jednorazowe e-papierosy ze względu na ich bardzo bogactwo smaków oraz możliwość wygodnego schowania ich do kieszeni, lekarz na TikToku ostrzega, że jednorazowe e-papierosy mogą być poważnie szkodliwe dla zdrowia.

Początkowo sprzedawane jako lepsza alternatywa dla palenia papierosów, liczba osób używających e-papierosów w ostatnich latach znacząco wzrosła, więc często ciężko jest przejść ulicą bez przechodzenia przez chmurę z czyjegoś e-papierosa.

Wiele osób decyduje się na jednorazowe e-papierosy, które występują w różnych smakach i są przeznaczone do wyrzucenia po zużyciu.

Choć mogą stanowić zdrowszą alternatywę dla palenia papierosów, e-papierosy nie są wolne od ryzyka dla zdrowia, a za smakami i kolorowymi opakowaniami kryje się ryzyko zdrowotne, o którym wielu użytkowników e-papierosów nie ma świadomości.

Na platformie TikTok, dr Onkar Mudhar ostrzegł, że wypalenie całego e-papierosa z możliwością 600 zaciągnięć jest „równoważne około 48 do 50 papierosom”.

Dodał: „Nie tylko nikotyna w tych urządzeniach jest bardzo uzależniająca, ale także narażenie na ryzyko choroby dziąseł, suchości w ustach, próchnicy zębów i wypadania zębów w młodym wieku.”

„Ponadto mogą również powodować nieświeży oddech. Więc staraj się unikać ich za wszelką cenę.”

Dr Gareth Nye przewiduje, że za 10 lat „całe pokolenie” trzydziestoletnich ludzi może cierpieć z powodu problemów z płucami.

Ostrzega, że płyn zawiera nikotynę i inne szkodliwe substancje znalezione także w papierosach, co oznacza, że chociaż palenie e-papierosów jest bezpieczniejsze niż palenie papierosów, to niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Dr Nye powiedział, że wśród młodszych ludzi panuje „niepokojące przekonanie”, że palenie e-papierosów jest bezpieczne, podczas gdy jest to „po prostu nieprawda”.

Problem jest na tyle poważny na całym świecie, że Australia zaczęła instalować detektory w szkołach po tym, jak uczniowie w wieku już 12 lat byli łapani na paleniu e-papierosów na terenie szkoły.

Użycie jednorazowych e-papierosów gwałtownie wzrosło, jak wynika z ostatnich badań, gdzie 16,7 procent użytkowników e-papierosów w Wielkiej Brytanii korzysta z nich, co znacznie przewyższa poprzednią liczbę wynoszącą 1,2 procent.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Apartamenty w szklarskiej porębie

Szklarska Poręba to miejscowość niezwykle malownicza i atrakcyjna turystycznie. Co warto zobaczyć...

Branża Vape w Polsce – przegląd i perspektywy

Czym jest "vaping" i jakie są jego korzenieZačnijmy...

Sprawdź, czy da się nauczyć języka angielskiego online!

Czy możliwe jest nauczenie się języka angielskiego online? Zdalna nauka podobno wymaga...

Torby Papierowe: Ekologiczne i Praktyczne Rozwiązanie dla Biznesu

Torby papierowe stały się niezwykle popularne w ostatnich latach, zarówno wśród konsumentów,...

Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej firmie!

Temat firm w Polsce jest cały czas, bardzo łakomym kąskiem. Dzieje się...

Prezes PGE: Energetyka węglowa nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z zasadami rynkowymi. Konieczne jest wydzielenie tego segmentu ze spółki

Grupa PGE opublikowała zgodne z wcześniejszymi szacunkami wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku. Znacząco wzrosły w tym czasie nakłady inwestycyjne, których wysokość przekroczyła 2...

Rosną koszty transportu morskiego. Wszystko przez ataki bojowników Huti na statki handlowe

Nie ustają ataki jemeńskich bojowników Huti na statki handlowe płynące przez Morze Czerwone. Coraz częściej statki płynące między portami w Europie i Azji wybierają trasy wokół...

Infrastruktura krytyczna w polskich miastach jest dobrze chroniona. Nadal są jednak słabe punkty

Po wybuchu wojny w Ukrainie polskie miasta są bardziej świadome konieczności ochrony infrastruktury krytycznej. W ocenie ekspertów jest ona chroniona na wysokim poziomie. Nie...

O TYM SIĘ MÓWI

Gdzie mieszka Wojciech Cejrowski?

Mało jest ludzi tak kontrowersyjnych, a jednocześnie posiadających tak dużą grupę fanów w Polsce, jak słynny twórca...

Edyta Jankiewicz wiek, kim jest, gdzie mieszka, dzieci

Są osoby, które z dnia na dzień zyskują popularność przez swoich bliskich, którzy osiągnęli sukces. Doskonałym tego przykładem jest Edyta Jankiewicz. Kobieta...

Małgorzata Leon – kim jest ta znana polska pisarka?

Małgorzata Leon: Biografia Wczesne Życie i Edukacja Małgorzata Leon, z domu Gronkowska, urodziła się w Toruniu. Dokładna data urodzenia nie jest znana, ale wiadomo, że jest...