piątek, 30 września, 2022

Polska

Najnowsze wiadomości z Polski co godzinę każdego dnia tygodnia. Przeczytaj o najnowszych wydarzeniach z Polski

Franciszek Pieczka był mistrzem zawodu, a jednocześnie człowiekiem pełnym skromności i życzliwości dla innych - zaznaczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych aktora.
17 osób, w tym 11 dzieci odniosło niewielkie obrażenia w wypadku autobusu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Zimna Wódka (Opolskie) - poinformował rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.
Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska, na początku czwartkowej rozprawy dwukrotnie wykrzyczał "Allah Akbar". W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa siedemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Do szpitala trafiła kobieta, która w środę w Poznaniu przechodziła przez przejście dla pieszych prowadząc wózek z dwójką dzieci i została potrącona przez osobowe auto. Dzieciom nic się nie stało.
13 października przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim mają zostać przeprowadzone wstępne czynności dowodowe w sprawie 12-latka, który w miniony weekend w tym mieście zranił nożem dwóch innych nastolatków. Mają być wówczas przesłuchani...
Sąd Apelacyjny w Gdańsku o 10 lat podwyższył wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu skazując Kamila D. na 25 lat pozbawienia wolności. Oskarżony w czerwcu 2020 r. w Eblągu zamordował bezdomną 64-letnią Marylę B.
Wpis europosła KO Radosława Sikorskiego, który wskazuje USA jako sprawcę rozszczelnienia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 jest bulwersujący; odpowiednie służby powinny się tym zająć - oceniła w środę w Studiu...
W środę Sejm zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi. O pociągnięcie do odpowiedzialności Brauna m.in. za naruszenia zasad ruchu drogowego wnioskował Komendant Główny Policji.
Do pięciu lat więzienia grozi 65-latkowi z gminy Torzym (Lubuskie), który miał zaopiekować się bezpańskim labradorem i znaleźć mu nowy dom a zamiast tego postanowił pozbyć się „problemu” wieszając psa na drzewie – poinformowała w...
Do 22 wzrosła liczba osób, które zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu ciężarówki z autobusem szkolnym przewożącym uczniów szkoły średniej. Do wypadku doszło rano w miejscowości Stołpie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12 między Lublinem...