czwartek, 30 maja, 2024
Godzinnik.pl Artykuł Sponsorowany Od czego zacząć naukę angielskiego? Rady dla początkujących

Od czego zacząć naukę angielskiego? Rady dla początkujących

Planujesz w końcu bliżej poznać język angielski i to przynajmniej w stopniu komunikatywnym? Sprawdź, od czego warto zacząć naukę. Oprócz motywacji i systematyczności liczy się też plan działania. Jakie zagadnienia będą najlepsze dla początkujących?

Baza słownictwa dla początkujących

Nie musisz wykuć wszystkich wyrazów, które znajdziesz w słowniku polsko-angielskim znajdującym się na Twojej półce z książkami. Bogactwo językowe będzie się stopniowo poszerzać w miarę robienia kolejnych postępów w nauce.

Zacznij od nauki (lub przypomnienia sobie) dni tygodnia, nazw miesięcy, pór roku i dnia, a także kolorów i określeń czasu. Potrzebne będą też wszelkie liczebniki. Zapoznaj się z najczęściej stosowanymi wyrazami i zwrotami po angielsku. Prawdopodobnie większość z nich będziesz już kojarzyć. W końcu jesteśmy nimi otoczeni w codziennym życiu.

Potrzebne rzeczowniki i przedimki a, an, the

Początkowo skup się na kategorii rzeczowników, które uważasz za najbardziej przydatne w Twojej sytuacji. W końcu możesz mieć różny cel – dłuższy wyjazd za granicę lub chęć przeczytania książki, która nie została jeszcze wydana w Polsce. Możesz po prostu wybrać dziedzinę, w której najbardziej chcesz operować językiem.

Zasób słów zacznij od poznania najpopularniejszych rzeczowników w danej kategorii. Co ważne, przy ich nauce powinieneś rozróżniać przedimki A AN THE. Są bliskimi przyjaciółmi rzeczowników, dlatego najczęściej znajdziesz je w swoim towarzystwie. Dobrze jest od razu dowiedzieć się, kiedy stosuje się przedimki aan i the. Znajomość tych zasad przyda się też na późniejszym etapie nauki.

Wiedza na temat rzeczowników nie kończy się na poznaniu ich liczby mnogiej i zapamiętaniu kilku wyjątków. Musisz znać podziały na niepoliczalne i policzalne, a także wiedzieć, że istnieje rodzaj złożony. Ucząc się różnych zasad, możesz korzystać z materiałów video, np. https://youtu.be/VKZKQG12FFo?si=DFyKMsjimZQyH2-u. W ten sposób przećwiczysz też wymowę.

Podstawowe czasy w języku angielskim i konstrukcje gramatyczne

Zanim zapoznasz się z wszystkimi czasami w języku angielskim, czeka Cię długa droga przy nauce tych podstawowych. Najpierw skup się na czterech najczęściej używanych, czyli: Present Simple, Present Continuous, Past Simple i Future Simple. Znając ich zastosowanie i budowę zdań, przejdź do wykonywania ćwiczeń. Szczególną uwagę przywiąż do zdań złożonych, które mieszają czasy.

Kiedy już zapoznasz się z zadowalającą liczbą rzeczowników, a podstawowe czasy będziesz mieć w małym palcu, przyjdzie czas na budowanie dłuższych zdań. Choć gramatyka języka angielskiego potrafi być skomplikowana, to na początku wystarczy Ci znajomość popularnych konstrukcji. Okresy warunkowe, wyrażenia I wish albo would rather często przydają się na co dzień.

Naukę języka angielskiego należy zacząć od słownictwa i zagadnień, które okazują się najpotrzebniejsze w codziennej komunikacji. Warto skupić się na konkretnym zakresie tematycznym. W ten sposób poznawanie nowych słów będzie przyjemniejsze. W przypadku gramatyki kluczowe są regularne ćwiczenia.

NAJNOWSZE INFORMACJE

Apartamenty w szklarskiej porębie

Szklarska Poręba to miejscowość niezwykle malownicza i atrakcyjna turystycznie. Co warto zobaczyć...

Branża Vape w Polsce – przegląd i perspektywy

Czym jest "vaping" i jakie są jego korzenieZačnijmy...

Sprawdź, czy da się nauczyć języka angielskiego online!

Czy możliwe jest nauczenie się języka angielskiego online? Zdalna nauka podobno wymaga...

Torby Papierowe: Ekologiczne i Praktyczne Rozwiązanie dla Biznesu

Torby papierowe stały się niezwykle popularne w ostatnich latach, zarówno wśród konsumentów,...

Wszystko, co musisz wiedzieć o swojej firmie!

Temat firm w Polsce jest cały czas, bardzo łakomym kąskiem. Dzieje się...

Prezes PGE: Energetyka węglowa nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z zasadami rynkowymi. Konieczne jest wydzielenie tego segmentu ze spółki

Grupa PGE opublikowała zgodne z wcześniejszymi szacunkami wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku. Znacząco wzrosły w tym czasie nakłady inwestycyjne, których wysokość przekroczyła 2...

Rosną koszty transportu morskiego. Wszystko przez ataki bojowników Huti na statki handlowe

Nie ustają ataki jemeńskich bojowników Huti na statki handlowe płynące przez Morze Czerwone. Coraz częściej statki płynące między portami w Europie i Azji wybierają trasy wokół...

Infrastruktura krytyczna w polskich miastach jest dobrze chroniona. Nadal są jednak słabe punkty

Po wybuchu wojny w Ukrainie polskie miasta są bardziej świadome konieczności ochrony infrastruktury krytycznej. W ocenie ekspertów jest ona chroniona na wysokim poziomie. Nie...

O TYM SIĘ MÓWI

Gdzie mieszka Wojciech Cejrowski?

Mało jest ludzi tak kontrowersyjnych, a jednocześnie posiadających tak dużą grupę fanów w Polsce, jak słynny twórca...

Edyta Jankiewicz wiek, kim jest, gdzie mieszka, dzieci

Są osoby, które z dnia na dzień zyskują popularność przez swoich bliskich, którzy osiągnęli sukces. Doskonałym tego przykładem jest Edyta Jankiewicz. Kobieta...

Małgorzata Leon – kim jest ta znana polska pisarka?

Małgorzata Leon: Biografia Wczesne Życie i Edukacja Małgorzata Leon, z domu Gronkowska, urodziła się w Toruniu. Dokładna data urodzenia nie jest znana, ale wiadomo, że jest...