Dramat ukraińskich rodzin. Pentagon: Ukraińcy są wywożeni do rosyjskich obozów

915

Według Rzecznika Pentagonu i ustaleń amerykańskiego wywiadu Ukraińcy są wbrew swojej woli wywożeni w głąb Rosji. Mają tam trafiać do obozów.

Rosjanie wywożą Ukraińców
people.com
,,Teraz możemy powiedzieć prawdę''. Rosjanie zabili "Ducha Kijowa"

Rosjanie wywożą Ukraińców

John Kirby, rzecznik Pentagonu w czasie konferencji prasowej stwierdził, że według posiadanych przez Pentagon danych Rosjanie wywożą siłą Ukraińców do Rosji. Po wywózce w głąb Rosji są zamykani w obozach. Na razie nie wiadomo w jakiej skali ma miejsce to zjawisko. Nie można też nic powiedzieć na temat warunków w jakich przetrzymywani są Ukraińcy.


Rosjanie wywożą Ukraińców
foxnews.com
Szef rosyjskiej ambasady wydalony z kraju. Ma pięć dni na opuszczenie kraju

,,Ukraińcy są zabierani wbrew swej woli do Rosji”

– Nie mogę powiedzieć nic o liczbach, ale z pewnością widzieliśmy wskazania, że Ukraińcy są transportowani z Ukrainy do Rosji. Nie mogę powiedzieć, do ilu obozów, ani jak one wyglądają (…) ale mamy wskazania, że Ukraińcy są zabierani wbrew swej woli do Rosji. To horrendalne, to nie jest zachowanie odpowiedzialnego mocarstwa i z pewnością kolejna wskazówka mówiąca, że on (Putin) po prostu nie akceptuje i nie szanuje ukraińskiej suwerenności i tego, że oni są obywatelami innego kraju – powiedział John Kirby.


PiS domaga się ogromnych pieniędzy. Niemcy muszą oddać ponad 6 bilionów złotych

Amerykańskie wsparcie dla Ukrainy

Na tej samej konferencji Kirby stwierdził, że front w Donbasie powoli, ale posuwa się naprzód na korzyść Rosji. Potwierdził amerykańskie wsparcie oraz dostawy broni dla Ukrainy. Chodzi o haubice M777. USA zobowiązało się do dostarczenia 90 dział, 85 już trafiło na Ukrainę i są wykorzystywane przez Ukraińców.

Odpowiadał za bezpieczeństwo elektrowni atomowej w Zaporożu. Został uprowadzony przez Rosjan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here