We wtorek rano, sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał informację o planach wojsk Putina. – Rosjanie rozmieścili Iskandery w obwodzie brzeskim na Białorusi. Rośnie ryzyko ataków rakietowych i lotniczych z tego terenu.

Iskandery przy granicy z Białorusią
We wtorek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał kluczowe informacje dla ukraińskiego wojska. – Rośnie zagrożenie atakami rakietowymi i atakami z powietrza. – podano w komunikacie. Według sztabu, dywizjon pocisków Iskander-M został umieszczony w obwodzie brzeskim, 50 kilometrów od granicy z Ukrainą.

– Koncentrują się na operacji ofensywnej, by otoczyć Lisiczańsk i Siewierodonieck i wyjść na administracyjną granicę obwodu ługańskiego na wschodzie kraju. Minionej doby siły ukraińskie na kierunku donieckim i ługańskim odparły 16 rosyjskich ataków i zniszczyły między innymi osiem czołgów przeciwnika. – przekazał ukraiński sztab. – Wróg kontynuuje stosowanie taktyki terroru wobec ukraińskiej ludności cywilnej na zajętych terytoriach, pogarsza się socjalno-ekonomiczna sytuacja na południu i wschodzie Ukrainy. – dodano.