Fatalna wiadomość dla Putina. „Dziś była piekielna noc dla wrogów”

440
commons.wikimedia.org

Ukraińscy partyzanci uszkodzili sztab putinowskiej partii Jedna Rosja w okupowanym Melitopolu w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy – poinformował w środę mer miasta Iwan Fedorow w ukraińskiej telewizji.

Śmierć Franciszka Pieczki. Wzruszające słowa podczas pogrzebu

Sztab Jednej Rosji uszkodzony

„Dziś była piekielna noc dla wrogów na terytorium Melitopola – trzecia pod rząd. Wczoraj około godz. 22 (21 czasu polskiego) siły oporu i partyzanci uszkodzili sztab Jednej Rosji” – oznajmił Fedorow.

Podkreślił, że w środę padły ze strony sił oporu deklaracje, że „ogłoszono polowanie na wszystkie osoby mające związek z pseudoreferendum na okupowanym terytorium obwodu zaporoskiego” w sprawie ewentualnego przyłączenia tych terenów do Rosji.


Nie żyją pierwsi zmobilizowani Rosjanie. Putin stracił 70 procent swojej armii

Wcześniej lokalny portal RIA Melitopol zamieścił zdjęcia zbitych szyb i rozerwanych fragmentów fasady sztabu Jednej Rosji w mieście. „Melitopolscy partyzanci przekazali wiadomość wszystkim kolaborantom, którzy szykują pseudoreferendum w obwodzie zaporoskim” – napisano. RIA Melitopol pisze, że „na razie obeszło się bez ofiar”, ale wybuch jest ostrzeżeniem dla każdego, kto rozważa wzięcie udziału w organizacji pseudoreferendum w sprawie przynależności regionu.


Szef nowych władz Melitopola z nadania Moskwy Jewhen Bałycki oświadczył w poniedziałek, że podpisał zarządzenie o „początku przygotowań” do organizacji pseudoreferendum. Bałycki nie sprecyzował, kiedy miałoby się odbyć nielegalne głosowanie.

NATO ostrzega! ,,Atak na infrastrukturę krytyczną''

W niedzielę lojalne wobec Kijowa władze sąsiedniego obwodu chersońskiego powiadomiły, że rosyjscy najeźdźcy obiecują mieszkańcom nagrodę w wysokości 10 tys. rubli (około 770 zł) za udział w tzw. referendum.

Chersoń, niemal cały obwód chersoński i południowa część regionu zaporoskiego znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca. Od kwietnia ukraińskie władze i media informowały, że trwają przygotowania do przeprowadzenia pseudoreferendów w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji lub utworzenia tam zależnych od Moskwy tzw. republik ludowych.

Litwa obawia się ataku Putina. ,,Zwiększamy bezpieczeństwo''

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here