wtorek, 19 stycznia, 2021

Zapierające dech w piersiach zdjęcia natury, których nigdy wcześniej nie widziałeś!

Niesamowite w przyrodzie jest to, że nie jest ona ograniczona żadnymi zasadami czy oczekiwaniami.Chociaż możesz mieć kilka pomysłów na to, jak zwierzęta, pogoda i inne zjawiska naturalne powinny się zachowywać, to jeśli spędzisz wystarczająco dużo czasu na świeżym powietrzu, szybko zdasz sobie sprawę z tego, że jeśli istnieje rozsądne oczekiwanie względem natury, to polega ono na tym, że obali ona wszelkie oczekiwania.

Przez lata fotografom udało się uchwycić niektóre z najdziwniejszych, najbardziej spektakularnych cudów natury, które zebraliśmy tutaj dla Ciebie, wraz z ich naukowymi wyjaśnieniami.

Tornado nad stanem Nebraska.

zdjęcia natury
Zdjęcie: Imgur.

To zapierające dech w piersiach zdjęcie zostało zrobione w 1989 roku w pobliżu Beaver City w stanie Nebraska, na rodzinnej farmie Audry Thomas, którą można zobaczyć na pierwszym kadrze zdjęcia.

Tornado za nią zostało sklasyfikowane jako F-1 w skali Fujita-Pearson – skali używanej do pomiaru potencjalnych szkód, jakie mogą wyrządzić tornada. Tornada mogą występować w zakresie od F-0 aż do F-5, jednak nie daj się zwieść małej liczbie, jaką jest F-1.

Tornada tej kategorii są w stanie oderwać powierzchnie dachów, przewracać przyczepy kempingowe i wagony kolejowe oraz spychać ciężkie pojazdy z jezdni. Audra na szczęście nie ucierpiała stojąc tak blisko tornada, jednak część majątku jej rodzinnej farmy została przez nie zniszczona.