Nie żyje znany reżyser. Był twórcą hitów kinowych

283
twitter.com, @Psychofanatyk


W wieku 81 lat zmarł w swoim domu w Brentwood w USA Wolfgang Petersen – niemiecki reżyser, scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny, twórca m.in. takich filmów jak „Okręt”, „Air Force One”, „Niekończąca się opowieść” i „Troja” – poinformowała we wtorek amerykańska prasa. Przyczyną śmierci artysty był nowotwór trzustki.

Putin przyznaje się do błędu. Kreml zaskoczony

Wolfgang Petersen nie żyje

Międzynarodową sławę przyniósł Petersenowi „Okręt” (Das Boot) z 1981 roku, opowiadający o losie załogi jednego z wielu U-Bootów pływających po Atlantyku podczas II wojny światowej. Następnie zaczął produkować filmy w Hollywood, gdzie zrealizował m.in. „Niekończącą się opowieść”, „Okruchy wspomnień” czy „Na linii ognia”.


Papież Franciszek apeluje. Jest coraz gorzej

W jego filmach grały aktorskie gwiazdy: Harrison Ford i Gary Oldman („Air Force One”), Clint Eastwood i John Malkovich („Na linii ognia”), Dustin Hoffman i Rene Russo („Epidemia”), czy Brad Pitt i Orlando Bloom („Troja”). Karierę reżyserską rozpoczął na początku lat 60. ubiegłego wieku w teatrze, potem pracował w telewizji. W 2016 roku ukończył swój ostatni film – „Jak rozbić bank”.


Możemy się spodziewać ataków w Polsce. Analityk PISM ostrzega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here