niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Świat USA bierze przykład z Polski! Amerykanie dostaną 600+

USA bierze przykład z Polski! Amerykanie dostaną 600+

Polacy z 500+ korzystają od 2016 roku, Amerykanie dostaną 600+. Donald Trump zgodził się na pakiet pomocowy dla obywateli. Prezydent wcześniej nie chciał się na niego zgodzić, twierdząc, że kwota jest za niska.

Trump podpisał pakiet, który jest powiązany z ustawą budżetową. Tym samym amerykański rząd uniknie tymczasowego zamknięcia części federalnych instytucji (tzw. shutdownu)

21 grudnia Amerykański Kongres przegłosował pakiet gospodarczy na czas koronawirusa. Jest on wart 900 miliardów dolarów, przewiduje 600 dolarów na osobę. Kwota ta niezadowoliła Donalda Trumpa, który wnioskował o nawet 2 tysiące dolarów na osobę. Przywódca USA wezwał Kongres do podwyższenia tej „absurdalnie niskiej” kwoty.W poniedziałek w Izbie Reprezentantów odbędzie się głosowanie nad podwyższeniem kwoty. Izba kontrolowana jest przez Demokratów. Wielu Republikanów zapowiedziało swój sprzeciw, którzy mają większość w Senacie.

Równolegle Kongres zbierze się, aby odrzucić weto prezydenta wobec ustawy o wydatkach obronnych na rok 2021. Została ona przyjęta przy poparciu większości parlamentarzystów partii Demokratycznej oraz Republikańskiej.

ŹródłoOnet

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...