wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Tragiczne doniesienia z Chorwacji. Kolejne trzęsienie ziemi

Tragiczne doniesienia z Chorwacji. Kolejne trzęsienie ziemi

Mieszkańcy Chorwacji kolejny dzień boją się o swoje życie. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do kolejnego trzęsienia ziemi. W wielu miejscowościach na południowy wschód od Zagrzebia w nocy trwała akcja ratunkowa.

Cały obszar dotknięty skutkami trzęsienia ziemi prowadzi teraz akcje ratunkowe. Kluczowe jest, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Odbudowa miast może zajęć wiele tygodnie, niekiedy miesięcy, ale to bezpieczeństwo ludzi jest na pierwszym miejscu.

W Petrinji nie ma prądu, a miasto jest całe w ruinach. Ludzie zaczynają panikować, ponieważ nawet w szpitalach nie ma światła, a maszyny nie działają. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia, na których widać jak pacjenci przyświecają sobie smartfonami.

Ofiary

Bilans ofiar na pewno ulegnie zmianie. Obecnie siedem osób zostało zabitych przez między innymi zawalające się budynki. Kilkanaście rannych, a kilka w stanie bardzo ciężkim. W pomocy bierze udział 350 wojskowych.

Szef resortu przestrzegał przed oszustami i fałszywymi zbiórkami pieniędzy na ofiary trzęsienia ziemi. Jest przekonany, że Chorwacja może liczyć na Unię Europejską, która w marcu pomogła miastu Zagrzeb. Petrinja też zapewne będzie mogła mogła na nią liczyć.

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!

Siła trzęsienia

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 3 kilometry od miasta Petrinja, 47 kilometrów na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji. Choć nie tylko, ponieważ Na Węgrzech, w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Serbii czy południowych Niemczech również. W południowej części Włoch również dało się odczuć drgania.

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
ziemi
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...