środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Świat Tragiczne doniesienia z Chorwacji. Kolejne trzęsienie ziemi

Tragiczne doniesienia z Chorwacji. Kolejne trzęsienie ziemi


Mieszkańcy Chorwacji kolejny dzień boją się o swoje życie. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do kolejnego trzęsienia ziemi. W wielu miejscowościach na południowy wschód od Zagrzebia w nocy trwała akcja ratunkowa.

Cały obszar dotknięty skutkami trzęsienia ziemi prowadzi teraz akcje ratunkowe. Kluczowe jest, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Odbudowa miast może zajęć wiele tygodnie, niekiedy miesięcy, ale to bezpieczeństwo ludzi jest na pierwszym miejscu.

W Petrinji nie ma prądu, a miasto jest całe w ruinach. Ludzie zaczynają panikować, ponieważ nawet w szpitalach nie ma światła, a maszyny nie działają. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia, na których widać jak pacjenci przyświecają sobie smartfonami.

Ofiary

Bilans ofiar na pewno ulegnie zmianie. Obecnie siedem osób zostało zabitych przez między innymi zawalające się budynki. Kilkanaście rannych, a kilka w stanie bardzo ciężkim. W pomocy bierze udział 350 wojskowych.

Szef resortu przestrzegał przed oszustami i fałszywymi zbiórkami pieniędzy na ofiary trzęsienia ziemi. Jest przekonany, że Chorwacja może liczyć na Unię Europejską, która w marcu pomogła miastu Zagrzeb. Petrinja też zapewne będzie mogła mogła na nią liczyć.

Mężczyzna podpalił matkę i brata! Okrutna zbrodnia

Siła trzęsienia

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 3 kilometry od miasta Petrinja, 47 kilometrów na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji. Choć nie tylko, ponieważ Na Węgrzech, w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Serbii czy południowych Niemczech również. W południowej części Włoch również dało się odczuć drgania.

Polska w niebezpieczeństwie!

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
ziemi
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...