wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Tak źle jeszcze nigdy nie było! Tłumy opuszczają Londyn!

Tak źle jeszcze nigdy nie było! Tłumy opuszczają Londyn!

Dworce w Londynie w niedzielę przepełniły się mieszkańcami, wszyscy chcieli opuścić miasto przed północą czasu Brytyjskiego. Media społecznościowe wrzały od ilości zdjęć pokazujących ile osób czeka na pociągi.W niedzielę Brytyjski rząd chwilę po 16 Brytyjskiego czasu ogłosił wprowadzenie czwartego poziomu restrykcji w części kraju, między innymi w Londynie oraz środkowej i południowo-wschodniej Anglii. Wszystko po to, aby zahamować rozprzestrzenianie się nowej mutacji koronawirusa.

Nowa mutacja jest bardzo groźna, zwiększa ilość zachorowań oraz zgonów w zastraszającym tempie. Okazuje się, że nowa mutacja jest bardzo odporna na działanie szczepionki, którą Brytyjczycy ostatnio przyjęli.

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary


Paraliż londyńskich dworców

Nowe restrykcje przewidują zakaz spotykania się z innymi osobami, które nie prowadzą wspólnego gospodarstwa domowego, zamknięcie sklepów oraz firm, poza tymi, które są niezbędne do życia (sklepy spożywcze, apteki), a przede wszystkim zakaz przemieszczania się ze szczególnym uwzględnieniem dużych odległości. Wyłączeniem są specjalne przypadki.

Czwartym poziomem restrykcji objętych jest około 21 milionów osób. Chwilę po ogłoszeniu obostrzeń ludzie ruszyli na stacje kolejowe. Do godziny 19 nie było już biletów na połączenia międzynarodowe na większości popularnych stacji.

Burmistrz Londynu skrytykował władze za „zbyt późne” ogłoszenie obostrzeń. Wcześniej obiecano złagodzenie zakazów na czas Bożego Narodzenia. Uważa, że zatłoczone stacje to „bezpośrednia konsekwencja chaotycznego sposobu ogłoszenia nowych restrykcji”.

londyn
Stacja St. Pancras w Londynie. PAP/EPA/ANDY RAIN
Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie
ŹródłoOnet/PAP

Tajemnicze zaginięcie biskupa! Nikt nie wie gdzie przebywa

Jakiś czas temu biskup został wysłany na przymusową emeryturę, jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Nikogo nie poinformował gdzie będzie przebywał, ani nie...

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.
londyn
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...