środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Świat Straż przybrzeżna planuje dodanie dronów do floty powietrznej

Straż przybrzeżna planuje dodanie dronów do floty powietrznej


Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości Drony odegrają rolę w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych straży przybrzeżnej (SAR).

Agencja Straży Morskiej i Przybrzeżnej (MCA) chce w większym stopniu wykorzystać tę technologię w ramach nowego kontraktu SAR, który ma zostać podpisany w 2024 r.

Kontrakt obejmuje również dalsze dostarczanie śmigłowców ratowniczych, w tym bazujących w Szkocji, oraz samolotów poszukiwawczych.

W imieniu MCA samoloty eksploatują prywatne firmy lotnicze.

W 2015 roku Bristow Group przejęła rolę śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego.

1,6 mld funtów, 10-letnia umowa zakończyła 70 lat poszukiwań i akcji ratunkowej ze strony RAF i Royal Navy. W Szkocji Bristow ma bazy w Sumburgh, Stornoway, Inverness i Prestwick.

Stacjonarne samoloty MCA są eksploatowane przez 2Excel Aviation i są wykorzystywane do monitorowania zanieczyszczeń i nielegalnych połowów.

MCA powiedział jednak, że w ramach nowego kontraktu, o nazwie UKSAR2G, planuje większe wykorzystanie samolotów w poszukiwaniach i ratownictwie, a także nowych innowacji, takich jak drony.

Straż przybrzeżna stwierdziła, że bezzałogowe samoloty mogą potencjalnie odwiedzić miejsca ratownicze przed powietrznymi, morskimi lub lądowymi zespołami ratowniczymi.

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
dron
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...