wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Straż przybrzeżna planuje dodanie dronów do floty powietrznej

Straż przybrzeżna planuje dodanie dronów do floty powietrznej

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości Drony odegrają rolę w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych straży przybrzeżnej (SAR).

Agencja Straży Morskiej i Przybrzeżnej (MCA) chce w większym stopniu wykorzystać tę technologię w ramach nowego kontraktu SAR, który ma zostać podpisany w 2024 r.

Kontrakt obejmuje również dalsze dostarczanie śmigłowców ratowniczych, w tym bazujących w Szkocji, oraz samolotów poszukiwawczych.

W imieniu MCA samoloty eksploatują prywatne firmy lotnicze.

W 2015 roku Bristow Group przejęła rolę śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego.

1,6 mld funtów, 10-letnia umowa zakończyła 70 lat poszukiwań i akcji ratunkowej ze strony RAF i Royal Navy. W Szkocji Bristow ma bazy w Sumburgh, Stornoway, Inverness i Prestwick.

Stacjonarne samoloty MCA są eksploatowane przez 2Excel Aviation i są wykorzystywane do monitorowania zanieczyszczeń i nielegalnych połowów.

MCA powiedział jednak, że w ramach nowego kontraktu, o nazwie UKSAR2G, planuje większe wykorzystanie samolotów w poszukiwaniach i ratownictwie, a także nowych innowacji, takich jak drony.

Straż przybrzeżna stwierdziła, że bezzałogowe samoloty mogą potencjalnie odwiedzić miejsca ratownicze przed powietrznymi, morskimi lub lądowymi zespołami ratowniczymi.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
dron
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...