poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Straż przybrzeżna planuje dodanie dronów do floty powietrznej

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości Drony odegrają rolę w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych straży przybrzeżnej (SAR).

Agencja Straży Morskiej i Przybrzeżnej (MCA) chce w większym stopniu wykorzystać tę technologię w ramach nowego kontraktu SAR, który ma zostać podpisany w 2024 r.

Kontrakt obejmuje również dalsze dostarczanie śmigłowców ratowniczych, w tym bazujących w Szkocji, oraz samolotów poszukiwawczych.

W imieniu MCA samoloty eksploatują prywatne firmy lotnicze.

W 2015 roku Bristow Group przejęła rolę śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego.

- Reklama -

1,6 mld funtów, 10-letnia umowa zakończyła 70 lat poszukiwań i akcji ratunkowej ze strony RAF i Royal Navy. W Szkocji Bristow ma bazy w Sumburgh, Stornoway, Inverness i Prestwick.

Stacjonarne samoloty MCA są eksploatowane przez 2Excel Aviation i są wykorzystywane do monitorowania zanieczyszczeń i nielegalnych połowów.

MCA powiedział jednak, że w ramach nowego kontraktu, o nazwie UKSAR2G, planuje większe wykorzystanie samolotów w poszukiwaniach i ratownictwie, a także nowych innowacji, takich jak drony.

Straż przybrzeżna stwierdziła, że bezzałogowe samoloty mogą potencjalnie odwiedzić miejsca ratownicze przed powietrznymi, morskimi lub lądowymi zespołami ratowniczymi.