środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Świat Ilość zgonów od koronawirusa w USA - 100 tys.

Ilość zgonów od koronawirusa w USA – 100 tys.


W ciągu niecałych czterech miesięcy USA zmarło 100 000 w wyniku epidemii koronawirusa.

Odnotowano więcej ofiar śmiertelnych niż w jakimkolwiek innym kraju, podczas gdy 1,69 miliona potwierdzonych zakażeń stanowi około 30% łącznej liczby zakażeń na świecie.

W czwartek, dzień po osiągnięciu liczby, prezydent Donald Trump na Twitterze nazwał ją „smutnym kamieniem milowym”.

Jego początkowe milczenie zostało zauważone przez krytyków, którzy wskazywali, że pan Trump często starał się pomniejszyć straty.

Prezydent wyraził również „wyrazy współczucia i miłości” dla rodzin i przyjaciół tych, którzy zmarli na Covid-19.

Pierwsza amerykańska infekcja została zgłoszona w stanie Waszyngton 21 stycznia.

Na całym świecie odnotowano 5,6 miliona osób zakażonych i 354 983 zgonów od czasu pojawienia się wirusa w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku.

Amerykańska liczba ofiar śmiertelnych wynosi 100 276, według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, który śledzi pandemię.

Oznacza to, że od Covid-19 zginęło mniej więcej tyle Amerykanów, co od wojny w Korei, Wietnamie, Iraku i Afganistanie razem wziętych.

Ale w przeliczeniu na mieszkańca USA plasuje się na dziewiątym miejscu w swoim wskaźniku śmiertelności, za Belgią, Wielką Brytanią, Francją i Włochami, według Uniwersytetu.

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
USA
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...