wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Ilość zgonów od koronawirusa w USA - 100 tys.

Ilość zgonów od koronawirusa w USA – 100 tys.

W ciągu niecałych czterech miesięcy USA zmarło 100 000 w wyniku epidemii koronawirusa.

Odnotowano więcej ofiar śmiertelnych niż w jakimkolwiek innym kraju, podczas gdy 1,69 miliona potwierdzonych zakażeń stanowi około 30% łącznej liczby zakażeń na świecie.

W czwartek, dzień po osiągnięciu liczby, prezydent Donald Trump na Twitterze nazwał ją „smutnym kamieniem milowym”.

Jego początkowe milczenie zostało zauważone przez krytyków, którzy wskazywali, że pan Trump często starał się pomniejszyć straty.

Prezydent wyraził również „wyrazy współczucia i miłości” dla rodzin i przyjaciół tych, którzy zmarli na Covid-19.

Pierwsza amerykańska infekcja została zgłoszona w stanie Waszyngton 21 stycznia.

Na całym świecie odnotowano 5,6 miliona osób zakażonych i 354 983 zgonów od czasu pojawienia się wirusa w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku.

Amerykańska liczba ofiar śmiertelnych wynosi 100 276, według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, który śledzi pandemię.

Oznacza to, że od Covid-19 zginęło mniej więcej tyle Amerykanów, co od wojny w Korei, Wietnamie, Iraku i Afganistanie razem wziętych.

Ale w przeliczeniu na mieszkańca USA plasuje się na dziewiątym miejscu w swoim wskaźniku śmiertelności, za Belgią, Wielką Brytanią, Francją i Włochami, według Uniwersytetu.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
USA
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...