poniedziałek, 18 października, 2021
Godzinnik.pl Świat Skandal! IKEA podglądała kobiety w toaletach!

Skandal! IKEA podglądała kobiety w toaletach!


Gigant meblarski wszczął dochodzenie na temat ukrytych kamer w toaletach. Z relacji pracowników wynika, że monitoring mógł funkcjonować już od 2015 roku. Kamery umieszczone były w taki sposób, że nie sposób ich zauważyć.

Staff Uncover CCTV Cameras In IKEA Toilets
Źródło: newsweek.com
Królowa nie żyje? Zamachowiec zatrzymany

IKEA podglądała kobiety

W Kingston Park w Peterborough w Anglii, grupa pracowników dystrybutora meblarskiego IKEA, odnalazła zasłonięte panelami sufitowymi kamery. Po zgaszeniu światła, jeden z pracowników odnalazł podczerwone światło w szczelinie jednej z kabin.

Nie żyje 11 dzieci! Tragedia podczas wycieczki szkolnej

Tajemniczy monitoring

Personel nie zwlekał z odkryciem i od razu przystąpił do zaalarmowania szefostwa, a następnie przeszukania reszty toalet. Jak się później okazało, ukrytego monitoringu było jeszcze wiele, w każdej z łazienek. Co najdziwniejsze, monitoring był zamontowany już od 2015 roku, ale same kamery nie były sprawne.

Komentarza w tej sprawie udzielił rzecznik Ikei.

Bardzo poważnie traktujemy ochronę bezpieczeństwa i prywatności naszych współpracowników. Dochodzenie w tej sprawie jest w toku i ciężko pracujemy, aby usunąć kamery. Rozumiemy, że ich odkrycie może być niepokojące i w tym czasie oferujemy wsparcie współpracownikom na miejscu – SKOMENTOWAŁ.

Nie żyje 11 dzieci! Tragedia podczas wycieczki szkolnej

Bunt pracowników

Pracownicy są bardzo niezadowoleni faktem istnienia kamer, z uwagi na naruszenie ich prywatności i przestrzeni osobistej. Głośno komentują swoje oburzenie w wywiadach z dziennikarzami.

Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem. Ciężko mi to zrozumieć. Jak, u licha, ktoś mógł pomyśleć, że to było do przyjęcia? Prywatność tysięcy ludzi prywatność mogła zostać naruszona w tych toaletach, jest tak wielu pracowników, którzy przychodzą i odchodzą z tego miejsca – odparł jeden z pracowników.

Niektórzy z personelu sklepu, już planują wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec giganta. Kilku z nich, skłania się ku grupowemu pozwu.

Królowa nie żyje? Zamachowiec zatrzymany
  • Więcej na temat
  • ikea

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Do sieci trafiły nagie zdjęcia żony ministra. Nie od dziś wiadomo, że kobieta nie boi się zabierać głosu w mediach. Tym razem...

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

Była posłanka zostanie pogrążona? Wszystko przez zeznania jednego ze świadków. Kobieta w czasie pandemii wystawiała pracownicom ,,lewe'' zwolnienia, aby uchronić załogę przed...

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

Prezydent Warszawy w mediach społecznościowych podzielił się tragiczną wiadomością. Zmarł powstaniec warszawski. Miał 96 lat.

Szokująca decyzja PiS-u! Koniec z alkoholem?

Prawo i Sprawiedliwość troszczy się o zdrowie Polaków. W najbliższym czasie pojawią się ogromne zmiany. Czy to już koniec alkoholu?

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
IKEA podglądała kobiety

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.