niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Świat Sąd skazał 9-latkę, nikt się tego nie spodziewał

Sąd skazał 9-latkę, nikt się tego nie spodziewał

9-letnia dziewczynka z prowincji Henan w Chinach była sądzona jak dorosły, o czym sama nie miała pojęcia. Miała ponieść konsekwencje za niespłacone długi swojego ojca. Nagle zdarzyło się coś nieoczekiwanego.

Po roku batalii sądowych zakończył się proces Chen Man. Miała ona ponieść odpowiedzialność za niespłacone długi ojca. Man długo nie miała świadomości, że została pozwana. Opiekę nad dzieckiem sprawuje dziadek. On w imieniu dziewczynki czuwał nad procesem sądowym.

Dramat 9-latki

Ojciec Chen Man sprzedał mieszkanie. Kupiec o imieniu Wang uiścił należność, jednak nigdy nie wprowadził się do zakupionego mieszkania – poprzedni właściciel trafił do więzienia. Został skazany za zamordowanie matki i babci Chen Man.Ojciec Chen Man trafił do więzienia, a Wang nie zdążył dopełnić wszystkich formalności związanych z kupnem mieszkania. Zapłacił za lokal, jednak nie miał do niego żadnych praw. W 2019 roku postanowił podjąć decyzję o pozwaniu 9-latki, by odzyskać swoje pieniądze.

W 2020 pod koniec listopada sąd wydał decyzję na korzyść poszkodowanego Wanga. W konsekwencji 9-latka została potraktowana jak dłużnik. Musiała stosować się do ograniczeń związanych z tym statusem.

Wyrok wywołał oburzenie w całych Chinach. Społeczeństwo zaczęło wywierać presję na sąd. W ostateczności sąd zgodził się z argumentami i doszło do zmiany orzeczenia na korzyść dziewczynki.

Źródłoo2

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...