poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Świat Rosja wystrzeliła pocisk! Niebezpieczeństwo nadciąga

Rosja wystrzeliła pocisk! Niebezpieczeństwo nadciąga

Wojsko rosyjskie przeprowadziło test pocisku antysatelitarnego, które poważnie zaniepokoiły Stany Zjednoczone. Obawa wynika z chmury odłamków, które pojawiły się w poniedziałek. Według USA, pozostałości po rakiecie, będą stanowić poważne zagrożenie.

Putin o tranzycie gazu i kryzysie na polsko - białoruskiej granicy
Źródło:  POOL/FORUM
Prezydent ogłosił dramatyczną informację! Zamach stanu na początku grudnia

Rosja wystrzeliła pocisk

NASA podało informację, według której, grupa stacjonujących astronautów musiała się schować, schodząc na dwie godziny do kapsuł. Powodem wszczęcia takich procedur, były przelatujące odłamki zniszczonej satelity Rosji. Według ekspertów, przelatujące pozostałości, stanowią poważne zagrożenie dla astronautów.

NASA będzie nadal monitorować odłamki w najbliższych dniach, by upewnić się co do bezpieczeństwa naszej załogi na orbicie – poinformował szef NASA.

Makabryczna zbrodnia! Zabił żonę na oczach swoich dzieci

Poważne zagrożenie dal planety

Jak ustalono, Rosja wystrzeliła pocisk antysatelitarny, który doprowadził do zniszczenia satelity. Eksperci z NASA jednak alarmują, że dryfujące po orbicie odłamki, stanowią poważne zagrożenie dla baz kosmicznych.

Zamknięto granice państwa! Wirus Omikron szaleje

Rosja umywa ręce

Wytworzenie się chmury odłamków, która zagraża przestrzeni kosmicznej, to najwidoczniej niewystarczający powód do obaw dla Rosji. Agencja kosmiczna Roskosmos twierdzi, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa związanego z wystrzeleniem pocisku. Na ten moment, w przestrzeni kosmicznej, lata ponad 1500 odłamków.

Wiele osób może umrzeć! WHO zwołało specjalne posiedzenie
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?