niedziela, 18 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Puste półki w sklepach, czyli pierwsze konsekwencje brexitu

Puste półki w sklepach, czyli pierwsze konsekwencje brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbije się zarówno na Europie jak i na samej Anglii. Zaczyna brakować dostaw żywności a półki sklepowe zaczynają być puste.

Negatywne skutki brexitu

Zaczynają być coraz bardziej odczuwalne. W Irlandii Północnej klienci w sklepach ujrzeli puste półki. Co mogło ich przerazić i nie ma w tym nic dziwnego. Braki są przede wszystkim w mrożonym mięsie czy świeżych owocach i warzywach, ale nie tylko.

Mark & Spencer wycofał ze swojej oferty w Belfaście i innych miastach prowincji 5 procent oferty, a Sainsbury kilkaset pozycji z około 40 tysięcy towarów. Jest to jeden z najbardziej znanych sklepów i nigdy nie brakuje tam ludzi, dlatego mniejsza ilość towaru odbije się bardzo na ilości klientów.

puste
Puste półki w Sainsbury dział mięsny
Dramatyczne chwile w placówce FedEx! Doszło do strzelaniny!

Brexit

W marcu 2017 r. Wielka Brytania wyraziła formalny zamiar opuszczenia UE. Po referendum z czerwca 2016 roku, gdy większość obywateli tego państwa zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej po blisko 50 latach członkostwa. Rozpoczęło to dwuletni okres negocjacji pomiędzy UE i Wielką Brytanią w sprawie zasad uporządkowanego wyjścia, przewidziany w art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej. Okres ten był trzykrotnie przedłużany – finalnie do 31 stycznia 2020 r.

Nowe regulacje zostały ostatecznie ujawnione 27 grudnia, nie pozostawiając czasu spedytorom na przeprowadzenie odpowiednich przygotowań.

Dramatyczne chwile w placówce FedEx! Doszło do strzelaniny!
ŹródłoOnet/ gov.pl

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
puste
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...