Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbije się zarówno na Europie jak i na samej Anglii. Zaczyna brakować dostaw żywności a półki sklepowe zaczynają być puste.
Negatywne skutki brexitu
Zaczynają być coraz bardziej odczuwalne. W Irlandii Północnej klienci w sklepach ujrzeli puste półki. Co mogło ich przerazić i nie ma w tym nic dziwnego. Braki są przede wszystkim w mrożonym mięsie czy świeżych owocach i warzywach, ale nie tylko.
Mark & Spencer wycofał ze swojej oferty w Belfaście i innych miastach prowincji 5 procent oferty, a Sainsbury kilkaset pozycji z około 40 tysięcy towarów. Jest to jeden z najbardziej znanych sklepów i nigdy nie brakuje tam ludzi, dlatego mniejsza ilość towaru odbije się bardzo na ilości klientów.

Brexit
W marcu 2017 r. Wielka Brytania wyraziła formalny zamiar opuszczenia UE. Po referendum z czerwca 2016 roku, gdy większość obywateli tego państwa zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej po blisko 50 latach członkostwa. Rozpoczęło to dwuletni okres negocjacji pomiędzy UE i Wielką Brytanią w sprawie zasad uporządkowanego wyjścia, przewidziany w art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej. Okres ten był trzykrotnie przedłużany – finalnie do 31 stycznia 2020 r.
Nowe regulacje zostały ostatecznie ujawnione 27 grudnia, nie pozostawiając czasu spedytorom na przeprowadzenie odpowiednich przygotowań.