niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Świat Puste półki w sklepach, czyli pierwsze konsekwencje brexitu

Puste półki w sklepach, czyli pierwsze konsekwencje brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbije się zarówno na Europie jak i na samej Anglii. Zaczyna brakować dostaw żywności a półki sklepowe zaczynają być puste.

Negatywne skutki brexitu

Zaczynają być coraz bardziej odczuwalne. W Irlandii Północnej klienci w sklepach ujrzeli puste półki. Co mogło ich przerazić i nie ma w tym nic dziwnego. Braki są przede wszystkim w mrożonym mięsie czy świeżych owocach i warzywach, ale nie tylko.

Mark & Spencer wycofał ze swojej oferty w Belfaście i innych miastach prowincji 5 procent oferty, a Sainsbury kilkaset pozycji z około 40 tysięcy towarów. Jest to jeden z najbardziej znanych sklepów i nigdy nie brakuje tam ludzi, dlatego mniejsza ilość towaru odbije się bardzo na ilości klientów.

puste
Puste półki w Sainsbury dział mięsny


Brexit

W marcu 2017 r. Wielka Brytania wyraziła formalny zamiar opuszczenia UE. Po referendum z czerwca 2016 roku, gdy większość obywateli tego państwa zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej po blisko 50 latach członkostwa. Rozpoczęło to dwuletni okres negocjacji pomiędzy UE i Wielką Brytanią w sprawie zasad uporządkowanego wyjścia, przewidziany w art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej. Okres ten był trzykrotnie przedłużany – finalnie do 31 stycznia 2020 r.

Nowe regulacje zostały ostatecznie ujawnione 27 grudnia, nie pozostawiając czasu spedytorom na przeprowadzenie odpowiednich przygotowań.

ŹródłoOnet/ gov.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...