Porwanie podczas meczu NBA. Nastolatka padła ofiarą handlu ludźmi

741

W trakcie meczu koszykarskiej ligi NBA Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers, została porwana 15-latka. Sprzedana miała być jako niewolnica seksualna. Obecnie sprawcy przebywają w areszcie. Odpowiadać bedą m.in za sprawę handlu ludźmi.

Nastolatka padła ofiarą handlu ludźmi
ripcityproject.com
Możemy się spodziewać ataków w Polsce. Analityk PISM ostrzega

Nastolatka padła ofiarą handlu ludźmi

Porwanie miało miejsce 8 kwietnia, kiedy to nastolatka wraz z tatą wybrali się na mecz NBA w Dallas. Podczas przerwy nastolatka udała się do toalety. To właśnie wtedy została porwana. Na odtworzonym później materiale z monitoringu widać 15-letnią dziewczynę, która opuszcza American Airlines Center z czarnoskórym mężczyzną. Według różnych mediów m.in miamistandard.news, sprawca dostał się na wydarzenie za pomocą fałszywego biletu.

Putin przyznaje się do błędu. Kreml zaskoczony

Rodzina chcąca zgłosić porwanie była odsyłana z jednej komendy policji na drugą. Na posterunku w Dallas odesłali ich do lokalnego oddziału w North Richland Hills (NRH) w Texas. Funkcjonariusze tego posterunku zawrócili ich z powrotem do Dallas. W ocenie oddziału NRH nie była to ich jurysdykcja. W efekcie rodzina postanowiła podjąć własne śledztwo, które doprowadziło ich do hotelu w Oklahomie.Papież Franciszek apeluje. Jest coraz gorzej

Rodzina porwanej wynajęła w organizacji non-profit Texas Counter-Trafficking Initative, specjalistę w handlu ludźmi. W trakcie poszukiwań śledczy znaleźli nagie zdjęcia dziewczyny w internecie, wskazujące na to, że wykorzystywana była jako niewolnica seksualna. To właśnie fotografia powiązana pod względem lokalizacji zaprowadziła ich do hotelu w Oklahomie.

,,Władimir Putin użyje broni nuklearnej''. Były dyrektor CIA ostrzega

W momencie, kiedy policjanci dostali gotowe dowody, podjęli decyzję o przejęciu nastolatki. W dniu 18 kwietnia policja wykonała nalot na lokalizację i uwolniła młodą dziewczynę. W trakcie postępowania aresztowano 8 osób, w tym mężczyznę, który porwał 15-latkę z meczu. Wszystkim postawiono zarzuty porwania, handlu ludźmi, wielokrotnych gwałtów na nieletniej, dystrybucji dziecięcej pornografii czy też wykorzystywania seksualnego.

Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

Jak przekazuje adwokat rodziny Zeke Fortenbarg – Policja w Dallas nigdy nie rozpoczęła dochodzenia i nie podjęła żadnych wysiłków, aby zlokalizować nastoletnią dziewczynkę – podał Fortenbarg. W tym momencie organizacja non-profit Texas Counter-Trafficking Initiative była w stanie wytropić porywaczy w ciągu jednej doby. Bliscy będą dochodzić swoich praw w sądzie. Oczekują odszkodowania z powodu zaniedbania przez policje w Dallas i NRH.

Szef rosyjskiej ambasady wydalony z kraju. Ma pięć dni na opuszczenie kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here