poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Ksiądz został oskarżony o nadużycia seksualne. Polacy w USA są w szoku!

Ksiądz został oskarżony o nadużycia seksualne. Polacy w USA są w szoku!


Ostatnio jesteśmy świadkami odkryć spraw i rzeczy, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Dzisiaj dowiadujemy się, że ksiądz, który od lat mieszka w USA został oskarżony o molestowanie oraz inne nadużycia seksualne.Ksiądz Mirosław Król został oskarżony przez trzy osoby o nadużycia seksualne, dwie z tych osób to osoby duchowne. Wszyscy oskarżają go o wykorzystywanie władzy, znajomości oraz wpływów aby bezkarnie molestować seksualnie innych.

Cała sytuacja zaczęła się w czerwcu 2019 roku, młody polski ksiądz, który nie chce ujawniać swojej tożsamości odebrał telefon od swojego zwierzchnika, który najprawdopodobniej był pijany. Ksiądz został prywatnym taksówkarzem Króla. Musiał odwieźć jego oraz innego wizytującego w USA duchownego do motelu na spotkanie z mężczyzną, który świadczy usługi homoseksualne. Kolejna podróż odbyła się do bankomatu, aby ks. Król mógł zapłacić za usługę.

Premier przekazał wiadomość! Nikt się tego nie spodziewał


Zarząd Orchard Lake Schools, był wielokrotnie informowany o nadużyciach Króla. Jednak ksiądz nie ponosił żadnych konsekwencji, a osoby zgłaszające były zwalniane lub zmuszane do rezygnacji ze swoich stanowisk.

Król jest dyrektorem generalnym w Orchard Lake Schools, w jej skład wchodzą szkoła przygotowawcza ST. Mary’s, seminarium i polski ośrodek kultury. Jest on znany wśród polskiej społeczności katolickiej z Detroit. Król oraz inny przywódca OLS zostali pozwani.

„W naszym przekonaniu, ci byli pracownicy szkół w Orchard Lake Schools, którzy dochodzą tych roszczeń, jednocześnie starając się zachować anonimowość, źle scharakteryzowali okoliczności ich odejścia. Należy zauważyć, że wszystkie osoby wymienione w pozwie są pełnoletnie. Byli pracownicy występujący z powództwem nie współpracowali z osobami niepełnoletnimi, ani też ich rolą nie była praca w liceum na terenie naszego kampusu. Jesteśmy przekonani, że w tym przypadku przeważą fakty; że proces sądowy zadecyduje o braku zasadności roszczeń i że zawsze postępowaliśmy właściwie. Jako instytucja, byliśmy i nadal będziemy w pełni zaangażowani w przestrzeganie najwyższych standardów wobec naszych studentów i pracowników” – Steve Gross z zarządu szkoły

Tragedia! Nie żyją 2 osoby


Ofiary Księdza

Pierwszą ofiarą był młody ksiądz, który pierwszy raz spotkał Króla będąc studentem seminarium w Polsce, do którego Król często przyjeżdżał, aby rekrutować studentów do USA. Ks. Król zażądał od niego, aby został wicekanclerzem w Orchard Lake. Miał zapłacić za wszystko oraz zorganizuje młodemu duchownemu zieloną kartę, która umożliwi mu pobyt w USA.

Zielona karta była tylko marzeniem, którego młodemu księdzu nie udało się spełnić. Za to Król zaczął kontrolować jego życie oraz zapraszać go do swojego mieszkania, gdzie upijał się do upadłego.

Pewnego wieczoru ksiądz Król włożył młodemu duchownemu rękę w spodnie. I tak zaczęło się molestowanie oraz żarty rzucane na temat wielkości przyrodzenia swojego podwładnego. Gdy młody ksiądz zaczął się stawiać musiał opuścić OLS.

Atak na lotnisko w Kandaharze!


Drugą ofiarą był muzyk z Chicago. Został zwerbowany na stanowisko dyrektora Polskiej Misji. Od początku zachowanie Króla było dalekie od normalnego. Początkowo muzyk był zapraszany do mieszkania księdza, jednak odmawiał, wtedy zaczął dostawać SMSy, a sam Król stał się agresywny.

Król rzucił się też na muzyka, „skacząc na kolana” i „całując jego szyję i usta i próbując położyć ręce na spodniach ofiary” – wynika z pozwu. „Ksiądz powiedział Ofierze nr 2, jak bardzo go pragnie i że będzie uprawiał z nim seks”. Muzyk przekonuje, że „odepchnął Króla i opuścił jego mieszkanie”. Próbował też ignorować wiadomości, które przychodziły od księdza.

Trzecią i ostatnią ofiarą był szantażowany ksiądz. Jego również próbowano wykorzystać, jednak od razu się postawił. Był szantażowany SMSami oraz krytykowany za przewinienia, których nie dokonał.

ŹródłoOnet

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
ksiądz
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...