wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Ksiądz został oskarżony o nadużycia seksualne. Polacy w USA są w szoku!

Ksiądz został oskarżony o nadużycia seksualne. Polacy w USA są w szoku!

Ostatnio jesteśmy świadkami odkryć spraw i rzeczy, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Dzisiaj dowiadujemy się, że ksiądz, który od lat mieszka w USA został oskarżony o molestowanie oraz inne nadużycia seksualne.Ksiądz Mirosław Król został oskarżony przez trzy osoby o nadużycia seksualne, dwie z tych osób to osoby duchowne. Wszyscy oskarżają go o wykorzystywanie władzy, znajomości oraz wpływów aby bezkarnie molestować seksualnie innych.

Cała sytuacja zaczęła się w czerwcu 2019 roku, młody polski ksiądz, który nie chce ujawniać swojej tożsamości odebrał telefon od swojego zwierzchnika, który najprawdopodobniej był pijany. Ksiądz został prywatnym taksówkarzem Króla. Musiał odwieźć jego oraz innego wizytującego w USA duchownego do motelu na spotkanie z mężczyzną, który świadczy usługi homoseksualne. Kolejna podróż odbyła się do bankomatu, aby ks. Król mógł zapłacić za usługę.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka


Zarząd Orchard Lake Schools, był wielokrotnie informowany o nadużyciach Króla. Jednak ksiądz nie ponosił żadnych konsekwencji, a osoby zgłaszające były zwalniane lub zmuszane do rezygnacji ze swoich stanowisk.

Król jest dyrektorem generalnym w Orchard Lake Schools, w jej skład wchodzą szkoła przygotowawcza ST. Mary’s, seminarium i polski ośrodek kultury. Jest on znany wśród polskiej społeczności katolickiej z Detroit. Król oraz inny przywódca OLS zostali pozwani.

„W naszym przekonaniu, ci byli pracownicy szkół w Orchard Lake Schools, którzy dochodzą tych roszczeń, jednocześnie starając się zachować anonimowość, źle scharakteryzowali okoliczności ich odejścia. Należy zauważyć, że wszystkie osoby wymienione w pozwie są pełnoletnie. Byli pracownicy występujący z powództwem nie współpracowali z osobami niepełnoletnimi, ani też ich rolą nie była praca w liceum na terenie naszego kampusu. Jesteśmy przekonani, że w tym przypadku przeważą fakty; że proces sądowy zadecyduje o braku zasadności roszczeń i że zawsze postępowaliśmy właściwie. Jako instytucja, byliśmy i nadal będziemy w pełni zaangażowani w przestrzeganie najwyższych standardów wobec naszych studentów i pracowników” – Steve Gross z zarządu szkoły

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary


Ofiary Księdza

Pierwszą ofiarą był młody ksiądz, który pierwszy raz spotkał Króla będąc studentem seminarium w Polsce, do którego Król często przyjeżdżał, aby rekrutować studentów do USA. Ks. Król zażądał od niego, aby został wicekanclerzem w Orchard Lake. Miał zapłacić za wszystko oraz zorganizuje młodemu duchownemu zieloną kartę, która umożliwi mu pobyt w USA.

Zielona karta była tylko marzeniem, którego młodemu księdzu nie udało się spełnić. Za to Król zaczął kontrolować jego życie oraz zapraszać go do swojego mieszkania, gdzie upijał się do upadłego.

Pewnego wieczoru ksiądz Król włożył młodemu duchownemu rękę w spodnie. I tak zaczęło się molestowanie oraz żarty rzucane na temat wielkości przyrodzenia swojego podwładnego. Gdy młody ksiądz zaczął się stawiać musiał opuścić OLS.

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!


Drugą ofiarą był muzyk z Chicago. Został zwerbowany na stanowisko dyrektora Polskiej Misji. Od początku zachowanie Króla było dalekie od normalnego. Początkowo muzyk był zapraszany do mieszkania księdza, jednak odmawiał, wtedy zaczął dostawać SMSy, a sam Król stał się agresywny.

Król rzucił się też na muzyka, „skacząc na kolana” i „całując jego szyję i usta i próbując położyć ręce na spodniach ofiary” – wynika z pozwu. „Ksiądz powiedział Ofierze nr 2, jak bardzo go pragnie i że będzie uprawiał z nim seks”. Muzyk przekonuje, że „odepchnął Króla i opuścił jego mieszkanie”. Próbował też ignorować wiadomości, które przychodziły od księdza.

Trzecią i ostatnią ofiarą był szantażowany ksiądz. Jego również próbowano wykorzystać, jednak od razu się postawił. Był szantażowany SMSami oraz krytykowany za przewinienia, których nie dokonał.

ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
ksiądz
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...