wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Polski dziennikarz zatrzymany na Białorusi

Polski dziennikarz zatrzymany na Białorusi

W czwartek nad ranem został zatrzymany Polski dziennikarz Andrzej Poczobut. Dzisiaj wszczęto również sprawę karną wobec zatrzymanej Andżeliki Borys.

Przeszukania Polaków

Dzisiaj nad ranem zatrzymano w Grodnie Andrzeja Poczobuta. Mężczyzna od lat walczy o prawa Polaków na Białorusi, wiele razy był represjonowany przez reżim Łukaszenki. Jest również członkiem Związku Polaków na Białorusi.

W mieszkaniach wielu członków ZPB trwają przeszukania. Niedawno również zatrzymano Andżelikę Borys za podżeganie do nienawiści na tle religijnym i narodowościowym. Oprócz Grodna i Wołkowyska rewizje odbywają się również w polskiej szkole w Lidzie.

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!

Zatrzymanie Andżeliki Borys

Prokuratura poinformowała, że zostało wszczęte postępowanie karne przeciw szefowej ZPB Andżelice Borys. Sprawa dotyczy podżegania do nienawiść na tle narodowościowym oraz religijnym. W komunikacie prokuratury generalnej możemy przeczytać o „szeregu nielegalnych przedsięwzięć masowych z udziałem niepełnoletnich, w których czasie czczono uczestników band antysowieckich działających w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i po jej zakończeniu”.

Według Andrzeja Poczobuta „Kaziuki były jedynie pretekstem” w narastającej na Białorusi kampanii o antypolskim charakterze. Poczobut w rozmowie z PAP powiedział, że „Aleksander Łukaszenko próbuje odwrócić uwagę społeczeństwa od kryzysu politycznego i ciężkiej sytuacji gospodarczej Białorusi i uznał Polskę za wygodnego i łatwego wroga”

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
polski
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...