wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Pierwszy kraj na świecie zatwierdził szczepionkę na COVID-19!

Pierwszy kraj na świecie zatwierdził szczepionkę na COVID-19!

Wielka Brytania jako pierwsza zatwierdziła szczepionkę przeciwko COVID-19.Tym sukcesem mogą poszczycić się firmy Pfizer i BioNTech. To ich szczepionka ma być udostępniona już w przyszłym tygodniu.Wielka Brytania wydała zgodę na wprowadzenie do obiegu szczepionkę przeciw koronawirusowi. Według przeprowadzonych badań preparat jest bezpieczny dla organizmu, a jego skuteczność wynosi blisko 95 proc.

Pierwsze szczepienia zaczną się w ciągu najbliższych dni. Jako pierwsi zaszczepione zostaną osoby będące w grupie największego ryzyka, czyli osoby starsze i personel medyczny.

Zamówiono 40 mln dawek preparatu, czyli tyle, ile potrzeba, by zaszczepić 20 mln osób – skuteczność preparatu gwarantują dwie dawki podane w odpowiednim odstępie czasu. Kolejne zamówienia będą aplikowane szerszej grupie ludzi.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie


Pomimo sukcesu firm farmaceutycznych władze brytyjskie dalej zalecają ostrożność, zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa. Sam program szczepień trwać będzie przez kilka miesięcy.

Historia ludzkości to także historia wielkich pandemii, które dziesiątkowały całe kontynenty. Jednak żaden lek, żadna szczepionka, nie powstała tak szybko jak ta przeciw COVID – 19. Wystarczyło 10 miesięcy poszukiwań i badań, by można było ogłosić sukces nad wirusem.

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary
Źródłoo2.pl

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Pierwszy kraj na świecie zatwierdził szczepionkę na COVID
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...