środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Świat Niemiecka prasa brutalnie o skandalu "moralne bankructwo"!

Niemiecka prasa brutalnie o skandalu „moralne bankructwo”!

Poniedziałkowe wydania gazet w Niemczech nie pozostawiają suchej nitki na politykach po aferze w sprawie posłów CDU/CSU, którzy wzbogacili się w czasie koronawirusa na handlu maseczkami ochronnymi.

Dziennikarze oceniają

Dzisiejsze wydania niemieckich gazet nie pozostawiają złudzeń, że sprawę uda się załagodzić lub zamieść pod dywan.

„Także w parlamencie rozstrzygnie się, jakim krajem chcemy być. Takim, w którym każdy walczy za wszystkich, czy takim, gdzie każdy walczy dla siebie. Takim, w którym podziwia się tych, którzy zdobyli najwięcej dla siebie, czy takim, w którym priorytetem jest roztropność i dobro ogółu. W czasach takich jak obecne jeszcze ważniejsze jest, aby politycy dawali dobry przykład” napisał dziennik „Sueddeutsche Zeitung”

Z kolei w „Stuttgarter Nachrichten możemy przeczytać:

„Ratuj się, kto może! Nie ma nikogo w CDU/CSU, kto by teraz nie wyrażał swojego, miejmy nadzieję szczerego oburzenie na dwóch chciwych posłów. W niepewnym oczekiwaniu, że skończy się na Nikolasie Loebelu i Georgu Nueßleinie. To zrozumiałe, że CDU i CSU gorączkowo próbują zabliźnić tę rozległą ranę. W końcu w nadchodzącą niedzielę odbędą się wybory do landtagów w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie. Dla Loebela i Nueßleina oznacza to koniec kariery. Ale to nie koniec skandalu. Ponieważ nieufność do politycznej samoobsługi jest powszechna”

Polska w niebezpieczeństwie! ,,Czarny grzyb” atakuje

Niemiecka prasa jest oburzona!

Z kolei „Straubinger Tagblatt” pisze o tym, że politycy przestali ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Oceniają, że koronawirus wyzwolił w niemieckich politykach najgorsze cechy, przyznanie do winy „wyszło z mody”.

„Handelsblatt  nawiązał do afery z maseczkami i wytyka błędy rządowi:

Należy zawsze uważać na słowa takie jak porażka. Ale wyniki występu CDU/CSU trudno opisać inaczej niż słowem porażka polityczna. Pomoc w koronakryzysie od ministra gospodarki Petera Altmeiera przychodzi z dużym opóźnieniem. Kampania szczepień? Nie udała się. Strategia testów ministra zdrowia Jensa Spahna? Chociaż był na to rok, zero przygotowań. Jakby tego było mało, pojedynczy politycy zarabiali także na transakcjach dotyczących sprzętu ochronnego. A CDU/CSU początkowo z przerażającą beztroską podchodziła do różnych skandali korupcyjnych. Zamiast wyciągnąć natychmiastowe konsekwencje, zainteresowani politycy początkowo zapowiedzieli jedynie, że nie będą ponownie ubiegać się o urząd.

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
skandal
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...