„Następca Franciszka” podejrzewany o molestowanie seksualne. Wpływowy kardynał ma ogromne kłopoty

173

Wpływowy kardynał Marc Ouellet, były arcybiskup Quebecu i były prymas Kanady, znalazł się na liście 88 duchownych podejrzewanych o molestowanie seksualne, którą opublikowano w ramach pozwu zbiorowego przeciw diecezji Quebecu – podaje we wtorek telewizja CBS.

Dramat Ukraińców. Mężczyźni uciekają z południa kraju przed wcieleniem do rosyjskiej armii

Marc Ouellet oskarżony

Ouellet wymieniany jest wśród potencjalnych następców papieża Franciszka. Pełni w Watykanie funkcję prefekta Dykasterii ds. Biskupów, jest też przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Pozew zbiorowy, złożony przez ponad 100 ofiar wykorzystywania seksualnego, dotyczy księży i innych osób pracujących dla diecezji Quebecu.

Wyciek przy gazociągu Nord Stream. W pobliżu zrobserowoano rosyjskie okręty

Ouellet jest oskarżany przez kobietę, która w dokumentach jest identyfikowana jako „F”. W latach 2008-2010 „F” odbywała staż w diecezji jako świecka pracownica duszpasterstwa. Ouellet miał wówczas posuwać się wobec niej do dwuznacznych gestów, zachowań i sugestii, co sprawiło, że „F” w ogóle zrezygnowała z uczestniczenia w wydarzeniach w duszpasterstwie, podczas których mogłaby go spotkać.Rosyjskie wojska przeprowadziły symulację ataku radiologicznego. Putin szykuje atak?

O zachowaniu arcybiskupa „F” poinformowała innego księdza oraz osoby ze środowiska duszpasterstwa i usłyszała, że nie jest jedyną osobą, którą Ouellet traktował w ten sposób. Kobieta zdecydowała się na złożenie skargi w sprawie arcybiskupa, gdy w podobny sposób potraktował ją kolejny ksiądz. Skarga ta została złożona bezpośrednio w Watykanie w 2021 roku. „F” nadal nie została poinformowana o wyniku dochodzenia dotyczącego Ouelleta.

On sam został wezwany do Rzymu w 2010 roku, gdzie nadal kieruje Dykasterią ds. Biskupów. Watykan nie skomentował raportu w sprawie nadużyć seksualnych, w którym wymieniony jest Ouellet.

Rosyjskie wojska ostrzelały kolumnę cywilów. Co najmniej 23 zabitych i 28 rannych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here