poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Łaskawy Trump! Koniec kadencji z przytupem

Łaskawy Trump! Koniec kadencji z przytupem


Donald Trump kończy kadencje jako prezydent USA. Kończy swoją prezydenturę z przytupem ułaskawieniami. Na liście jest aż 26 nazwisk.

Wygląda na to, że Trump pogodził się z końcem swojej prezydentury. Teraz sieje nie małe spustoszenie, które jego następca będzie musiał naprawiać przez jakiś czas. W środę dokonał kolejnych ułaskawień. Ułaskawił byłego szefa swojej kampanii wyborczej Paula Manaforta, byłego doradcę – Rogera Stone’a i teścia swojej córki Ivanki, biznesmena Charlesa Kushnera.

Stone i Monafort to postacie śledztwa prowadzonego przez specjalnego prokuratora w sprawie zarzutów o mieszanie Rosji w kampanię prezydencką w 2016 roku. Afera to tak zwane Russiagate.

Już wcześniej Trump ułaskawił dwie inne osoby zamieszane w tę aferę. Manofart był jedną z pierwszych osób oskarżonych w aferze Russiagate. Już wcześniej został skazany na siedem i pół roku więzienia za przestępstwa finansowe, które zostały mu udowodnione, a dokonał ich podczas swojej pracy na Ukrainie.

Prokurator nie odpuści

Trump ułaskawia, prokuratura zapowiada dalsze śledztwo. Manfort będzie sprawdzany pod kontem przestępstw finansowych dokonanych na nowojorskim Manhattanie. Stone został skazany na 4 lata i 4 miesiące więzienia za składanie fałszywych zeznań. W lipcu został mu złagodzony wyrok.

Kushner został skazany na dwa lata więzienia po przyznaniu się do oszustw podatkowych oraz manipulowania świadkami podczas procesu i niezgodnych z prawem wpłat na kampanię Donalda Trumpa.

Premier przekazał wiadomość! Nikt się tego nie spodziewał
ŹródłoInteria

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
Trump
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...