Kwaśniewski o przemówieniu Putina: Widać początki rewolucji!

1798

Kwaśniewski udzielił wywiad, w którym między innymi wypowiedział się na temat przemówienia Putina z okazji Dnia Zwycięstwa. Uważa, że w Rosji może dojść do rewolucji.

Kwaśniewski o przemówieniu Putina
commons.wikimedia.org
Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

Kwaśniewski o przemówieniu Putina

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski na antenie TVN wypowiedział się na temat corocznego przemówienia Władimira Putina wygłaszanego z okazji Dnia Zwycięstwa i poprzedzającego paradę wojskową. Na całym świecie spodziewano się, że z okazji 9 maja ze strony Putina padną ostre deklaracje w związku z agresją na Ukrainę. Przypuszczało się nawet, że dojdzie do oficjalnego wypowiedzenia wojny. Dotychczas Rosja tego unika i twierdzi, że na Ukrainie ma miejsce specjalna operacja wojskowa, a nie wojna.


Kwaśniewski o przemówieniu Putina
forsal.pl
Papież Franciszek apeluje. Jest coraz gorzej

Putin jest chory?

Do niczego takiego jednak nie doszło. Najbardziej z całego przemówienia i parady w pamięci wszystkich zapadną zdjęcia Władimira Putina, na których wygląda wyjątkowo chorowicie i staro. Aleksander Kwaśniewski na antenie TVN zwrócił uwagę na dwie rzeczy, jakie padły w czasie przemowy. Chodzi o wspomnienie o pomocy rodzinom poległym. Według byłego prezydenta jest to przełamanie dotychczasowej propagandy Kremla o zorganizowanych atakach i minimalnych stratach.


Jerzy Urban nie żyje. Zmarł w wieku 89 lat

Kwaśniewski o konflikcie nuklearnym w Ukrainie

Drugą rzeczą jest stwierdzenie prezydenta o dobrowolnych ochotnikach. Znaczy to, że Rosji może zacząć brakować wojska, co może poskutkować pewną formą mobilizacji. Jej skutki mogą wywołać szerokie reperkusje w społeczeństwie rosyjskim. – Na razie na froncie ukraińskim walczą dzieci i młodzież z Syberii, Buriaci, Jakuci i inni. Natomiast mobilizacja dzisiaj, która by dotknęła młodzież z Moskwy i Petersburga, to jest zaproszenie do rewolucji – stwierdził Kwaśniewski. Według byłego prezydenta nie można wykluczyć, że konflikt na Ukrainie przerodzi się w konflikt nuklearny. Putin jest według jego obserwacji zdesperowany do zachowania imperialnego statusu Rosji.

Staruszka straciła oszczędności i biżuterię. Uwierzyła oszustom, że wnuk miał wypadek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here