sobota, 6 marca, 2021
Godzinnik.pl Świat Kraje Unii Europejskiej wprowadzają godziny policyjne!

Kraje Unii Europejskiej wprowadzają godziny policyjne!

Sytuacja epidemiologiczna w Europie jest coraz lepsza. Jednak państwa Unii cały czas nie zmieniają swoich obostrzeń. W ponad połowie krajów obowiązują godziny policyjne.

Łamanie ograniczeń

W Polsce zaczynają się buntować przedsiębiorcy, którzy tracą ogromne pieniądze na zamkniętych biznesach. Jednak nie mamy dużego problemu z zachowaniem reżimu sanitarnego i przestrzeganiem pozostałych obostrzeń.

Okazuje się, że państwa Unii Europejskiej borykają się z ciągłym łamaniem obowiązujących ograniczeń. Najbardziej restrykcyjne przepisy są we Francji. Obowiązują tam godziny policyjne, aby uniknąć trzeciego lockdownu.

Mężczyzna wjechał samochodem na lotnisko! Szkody są liczone w milionach!

Godziny policyjne

We Francji obowiązują one między 18, a 6 rano. Mieszkańcy nie mogą przemieszczać się bez ważnej przyczyny. W ten sposób Francja próbuje uniknąć trzeciego już ogólnokrajowego lockdownu. Szef MSW zapowiedział zwiększenie o 30% liczby kontroli policyjnych. Mandat za złamanie zasad to 135 euro. W Belgii obowiązują najwyższe mandaty, bo aż 250 euro.

Największe kontrowersje wywołało wprowadzenie godzin policyjnych w Holandii. Doprowadziło to do kilkudniowych zamieszek, podczas których zatrzymano setki osób. Zakaz dotyczy godzin między 21, a 4 nad ranem.

Mężczyzna wjechał samochodem na lotnisko! Szkody są liczone w milionach!


Inne kraje

W Austrii restrykcje będą obowiązywać od 8 lutego, po zakończeniu ogólnokrajowego lockdownu. W Grecji godzina policyjna obowiązuje już od listopada. Kraj został podzielony na strefy A i B. W strefie A restrykcje są łagodniejsze, w B surowsze. Aby móc wyjść z domu, Grecy są zobowiązani do wysłania SMS-a na specjalny numer, wraz z podaniem jednej z sześciu dozwolonych przyczyn. Kara za złamanie przepisów to 150 euro.

Na Łotwie nocne obostrzenia obowiązują w weekendy między 22, a 5. Dodatkowo godziny policyjne obowiązują też: na Cyprze (21-5), w Czechach (21-5), Luksemburgu (23-6), Hiszpanii (22-7) Rumunii (23-6), Słowenii (21-6), na Węgrzech (20-5) i we Włoszech (22-5).

Mężczyzna wjechał samochodem na lotnisko! Szkody są liczone w milionach!

„TVN kazał mi milczeć!” – szczere wyznanie byłej gwiazdy jednego z show stacji!

Dominic D'Angelica był gwiazdą jednego z programów TVN. Tuż przed wielkim finałem na jaw wyszła sprawa z przeszłości mężczyzny. Teraz zdecydował się...

Masz ten produkt w domu? Najlepiej od razu wyrzuć go do kosza!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie. A Lidl i Biedronka wycofują się ze sprzedaży. Wszyscy, którzy kupili ten produkt powinni od razu...

Przyłębska dostała nagrodę za wyrok w sprawie aborcji!

Julia Przyłębska dostała nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego. Została nagrodzona za odwagę oraz zakaz aborcji. Nagroda dla Prezes...

W jakim celu Jarosław Kaczyński jedzie w podróż z Mateuszem Morawieckim?

Jarosław Kaczyński razem z Mateuszem Morawieckim pojawili się w Świnoujściu. Wizyta związana jest z rozpoczęciem budowy tunelu łączącego wyspy Wolin oraz Uznam....

Podwójna tragedia! Zginęło dwóch braci!

Dwóch braci wybrało się rano na ryby. Gdy do wieczora nie wrócili i nie było z nimi kontaktu zostały zawiadomione służby.

Dwa województwa do zamknięcia! Rząd mówi o zaostrzeniu zasad!

Z nieoficjalnych informacji wynika, że premier oraz minister zdrowia nadal planują wprowadzać ograniczenia na poziomie regionów. Los dwóch województw jest już praktycznie...