wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Koronawirus: Szkocja zaczyna wychodzić z zamknięcia

Koronawirus: Szkocja zaczyna wychodzić z zamknięcia

Ludzie z dwóch różnych domów w Szkocji mogą się teraz spotkać po 66 dniach pełnej blokady.

Spotkania mogą odbywać się tylko na zewnątrz i ludzie muszą trzymać się 2m od siebie.

Premier Nicola Sturgeon zapowiedziała w czwartek zmiany w ramach czteroetapowej „mapy trasy” w kierunku ponownego otwarcia społeczeństwa.

Od poniedziałku grupy sześciu osób z różnych gospodarstw domowych będą mogły spotkać się na zewnątrz w Anglii, a podobne działania spodziewane są w Walii.

Od 8 czerwca w Irlandii Północnej dozwolone są śluby plenerowe z udziałem 10 osób.

Pani Sturgeon wezwała ludzi do „jak największego pozostania w domu”, ponieważ wirus jeszcze nie zniknął.

Szkocja od 23 marca pozostaje w zamknięciu i nie wprowadziła większych zmian w restrykcjach, gdy zostały one ogłoszone dla Anglii na początku tego miesiąca.

Pierwszy minister powiedział, że w ciągu kilku tygodni nastąpił „trwały i niezaprzeczalny” trend spadkowy w rozprzestrzenianiu się wirusa, co oznacza, że teraz można wprowadzić zmiany.

Ostrzegła jednak, że „mamy ograniczone pole manewru” i „musimy zachować równowagę”.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Szkocja
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...