poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Kolejna zmiana sądu! Co z egzekucją kobiety?

Kolejna zmiana sądu! Co z egzekucją kobiety?


Jeszcze wczoraj nie było wiadomo co stanie się z Lisą Montgomery. Sąd orzekł przesunięcie jej egzekucji, ponieważ jej stan psychiczny nie pozwalał na jej dokonanie. Sędzia uznał, że potrzeba czasu i więcej przesłuchań.

Zbrodnia w Missouri

Kobieta została skazana w 2007 roku za porwanie i zabicie w 2004 roku. Montgomery porwała 23-latkę, która była w 9 miesiącu ciąży. Najpierw ją udusiła z zimną krwią, a później nożem kuchennym wycięła jej dziecko, które przeżyło.

Lisa próbowała zarejestrować je jako swoje, jednak nie udało jej się. W zeszłym tygodniu jej prawnicy zwrócili się do Donalda Trumpa, który wszystkich ułaskawia na koniec swojej prezydentury, aby zmienił jej wyrok z kary śmierci na dożywocie.

Szpitale przeciążone, ciała ofiar przechowuje się w kontenerach-chłodniach...

Pierwsza egzekucja o 67 lat

52-latka byłaby trzecią kobietą straconą przez rząd federalny od 1900 roku. W 1953 roku Ethel Rosenberg oraz jej mąż zostali straceni za szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego oraz przekazywanie tajnych informacji wojskowych związanych z bombą atomową.

W 14 innych przypadkach, gdy kobieta zabiła ciężarną z zamiarem zabrania nienarodzonego dziecka, tylko jedna została skazana na śmierć. Wyrok został jednak zmieniony na dożywocie.

Tragedia! Nie żyją 2 osoby

Sąd najwyższy zdecydował

Jeszcze wczoraj wszyscy byli przekonani, że Lisa Montgomery dostała szansę od losu. Sąd zdecydował o przeniesieniu jej egzekucji ze względu na bardzo zły stan psychiczny. Jednak wczoraj Sąd Najwyższy USA unieważnił wyroki niższych instancji i zezwolił na wykonanie kary.

Wczoraj wieczorem egzekucja 52-latki się odbyła. Jest pierwszą kobietą od 67 lat, która została skazana na śmierci i doszło do wykonania wyroku.

Atak na lotnisko w Kandaharze!

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
sąd
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...