wtorek, 6 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Heroiczny akt zakonnicy w Birmie. Jej zdjęcie stało się hitem!

Heroiczny akt zakonnicy w Birmie. Jej zdjęcie stało się hitem!

Na początku lutego w Birmie doszło do zamachu stanu, od tamtego czasu w kraju nie dzieje się dobrze. Regularne protesty, demonstracje oaz obrona demokracji. Wszystko jest skutecznie tłumione przez wojsko. Jednak to zdjęcie stało się hitem internetu!

Zakonnica z Birmy

Ostatnio obiegło nas nagranie, na którym widać jak zakonnica klęka przed policjantami. Była to Ann Rose Nu Tawng, 45-letnia mniszka z miasta Myitkyina. Na filmie widzimy jak niektórzy żołnierze padają na kolana razem z nią i wznoszą swe modlitwy do nieba.

Na nagraniu nie słychać co mówi kobieta, jednak jej gesty pokazują, że próbuje nawiązać kontakt z funkcjonariuszami. Uklękłam błagając, by nie strzelali do dzieci, by zamiast nich zabili mnie – wspomina w Ann Rose Nu Tawng w rozmowie z „Guardianem”.

zakonnicy
Zdjęcie tej klęczącej zakonnicy obiegło świat (źródło: Indiatimes.com)

Zakonnica stanie się symbolem protestów w Birmie?

Podczas protestów wojsko zaczęło wyłapywać przypadkowych ludzi, dlatego zakonnica z obawy przed kolejnymi ofiarami zamieszek, upadła na kolana błagając policjantów, by wstrzymali ogień. Będący na miejscu fotograf uwiecznił całą sytuację. W momencie, gdy kobieta błagała o litość, zobaczyła jak na ziemię pada mężczyzna postrzelony w głowę.

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
zakonnicy
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...