środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Świat George Floyd. Gwardia Narodowa rozmieszczona w Minneapolis po brutalnych starciach

George Floyd. Gwardia Narodowa rozmieszczona w Minneapolis po brutalnych starciach


Gwardia Narodowa USA zostala rozlokowana do Minneapolis po brutalnych starciach po smierci nieuzbrojonego czarnego czlowieka w areszcie policyjnym.

George Floyd, 46 lat, zmarł w poniedziałek, a wideo pokazało go bez oddechu, gdy biały policjant stał na jego szyi.

Według doniesień jeden posterunek policji został opanowany przez demonstrantów, a funkcjonariusze byli widziani jak opuszczają podpalony budynek.

To byl trzeci posterunek Policji w Minneapolis, gdzie funkcjonariusze zaangazowani w zabójstwo George Floyd pracowały.

W środę policja ostrzelała demonstrantów gazem łzawiącym.

Do protestów doszło także w Chicago, Los Angeles i Memphis.

Zabójstwo dodało od dawna gniewu w związku z zabójstwami czarnych Amerykanów przez policję, w tym niedawną sprawą Breonny Taylor w Kentucky.

Gubernator Minnesoty Tim Walz aktywowal stanowe oddziały Gwardii Narodowej w czwartek na wniosek burmistrzów Minneapolis i pobliskiego St Paul, deklarujac sytuacje niebezpeczną.

Powiedział, że wandalizm i podpalenie poprzedniej nocy spowodowało szkody w wielu firmach, w tym należących do mniejszości.

Śmierć George' a Floyda powinna doprowadzić do sprawiedliwości i zmian ustrojowych, a nie do większej śmierci i zniszczenia ” – powiedział w oświadczeniu wzywającym wszystkie protesty do zachowania pokoju.

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Minneapolis
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...