wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat George Floyd. Gwardia Narodowa rozmieszczona w Minneapolis po brutalnych starciach

George Floyd. Gwardia Narodowa rozmieszczona w Minneapolis po brutalnych starciach

Gwardia Narodowa USA zostala rozlokowana do Minneapolis po brutalnych starciach po smierci nieuzbrojonego czarnego czlowieka w areszcie policyjnym.

George Floyd, 46 lat, zmarł w poniedziałek, a wideo pokazało go bez oddechu, gdy biały policjant stał na jego szyi.

Według doniesień jeden posterunek policji został opanowany przez demonstrantów, a funkcjonariusze byli widziani jak opuszczają podpalony budynek.

To byl trzeci posterunek Policji w Minneapolis, gdzie funkcjonariusze zaangazowani w zabójstwo George Floyd pracowały.

W środę policja ostrzelała demonstrantów gazem łzawiącym.

Do protestów doszło także w Chicago, Los Angeles i Memphis.

Zabójstwo dodało od dawna gniewu w związku z zabójstwami czarnych Amerykanów przez policję, w tym niedawną sprawą Breonny Taylor w Kentucky.

Gubernator Minnesoty Tim Walz aktywowal stanowe oddziały Gwardii Narodowej w czwartek na wniosek burmistrzów Minneapolis i pobliskiego St Paul, deklarujac sytuacje niebezpeczną.

Powiedział, że wandalizm i podpalenie poprzedniej nocy spowodowało szkody w wielu firmach, w tym należących do mniejszości.

Śmierć George' a Floyda powinna doprowadzić do sprawiedliwości i zmian ustrojowych, a nie do większej śmierci i zniszczenia ” – powiedział w oświadczeniu wzywającym wszystkie protesty do zachowania pokoju.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Minneapolis
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...