niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Świat Egzekucja kobiety wstrzymana w ostatniej chwili!

Egzekucja kobiety wstrzymana w ostatniej chwili!

Ostatnio świat żył pierwszą egzekucją kobiety od 67 lat, a teraz okazuje się, że sąd wstrzymał wykonanie kary. Dzisiaj miała już nie żyć. Co wydarzyło się w kilka dni, że zdecydowano o zmianie?

Zawieszenie egzekucji

Dzisiaj Lisa Montgomery miała zostać stracona, jednak sąd zmienił zdanie i zawiesił wykonanie kary śmierci. Kobieta została skazana za zabójstwo 23-latki w ciąży. Najpierw zabiła młodą kobietę, a później usunęła płód, który przeżył.

Do tragicznych wydarzeń doszło w 2004 toku. Montgomery zabiła młodą kobietę nożem. Za ten czyn została skazana na najwyższy wymiar kary, czyli śmiertelny zastrzyk. Zespół obrony Lisy Montgomery długo starał się podważyć jej winę, tłumacząc to złym stanem psychicznym oraz wykorzystywaniem seksualnym, które miało miejsce w przeszłości.Decyzja sądu

Sędzia James Hanlon uzasadniając swoją decyzję powołał się na zły stan psychiczny pozwanej.

Zawieszenie wykonania wyroku ma pozwolić sądowi zorganizować dodatkowe przesłuchanie, które wykaże, czy pani Montgomery jest w wystarczającym stanie psychicznym, by został wykonany wyrok. Jej obecny stan nie pozwala jej na racjonalną ocenę sytuacji. Sąd wyznaczy termin dodatkowego przesłuchania w osobnym komunikacie – możemy przeczytać w uzasadnieniu.

Dla prawników oskarżonej jest to dobra wiadomość, ponieważ mają więcej czasu na ustalenie nowej linii obrony. Egzekucja została odwołana po raz kolejny. Miała ona zostać stracona już w grudni, jednak wtedy jej adwokaci zachorowali na koronawirusa.

Pierwsza egzekucja od 67 lat

Gdyby faktycznie do niej doszło 52-latka byłaby trzecią kobietą straconą przez rząd federalny od 1900 roku. W 1953 roku Ethel Rosenberg oraz jej mąż zostali straceni za szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego oraz przekazywanie tajnych informacji wojskowych związanych z bombą atomową.

W 14 innych przypadkach, gdy kobieta zabiła ciężarną z zamiarem zabrania nienarodzonego dziecka, tylko jedna została skazana na śmierć. Wyrok został jednak zmieniony na dożywocie.

ŹródłoOnet

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...