niedziela, 18 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Egzekucja kobiety wstrzymana w ostatniej chwili!

Egzekucja kobiety wstrzymana w ostatniej chwili!

Ostatnio świat żył pierwszą egzekucją kobiety od 67 lat, a teraz okazuje się, że sąd wstrzymał wykonanie kary. Dzisiaj miała już nie żyć. Co wydarzyło się w kilka dni, że zdecydowano o zmianie?

Zawieszenie egzekucji

Dzisiaj Lisa Montgomery miała zostać stracona, jednak sąd zmienił zdanie i zawiesił wykonanie kary śmierci. Kobieta została skazana za zabójstwo 23-latki w ciąży. Najpierw zabiła młodą kobietę, a później usunęła płód, który przeżył.

Do tragicznych wydarzeń doszło w 2004 toku. Montgomery zabiła młodą kobietę nożem. Za ten czyn została skazana na najwyższy wymiar kary, czyli śmiertelny zastrzyk. Zespół obrony Lisy Montgomery długo starał się podważyć jej winę, tłumacząc to złym stanem psychicznym oraz wykorzystywaniem seksualnym, które miało miejsce w przeszłości.

Dramatyczne chwile w placówce FedEx! Doszło do strzelaniny!

Decyzja sądu

Sędzia James Hanlon uzasadniając swoją decyzję powołał się na zły stan psychiczny pozwanej.

Zawieszenie wykonania wyroku ma pozwolić sądowi zorganizować dodatkowe przesłuchanie, które wykaże, czy pani Montgomery jest w wystarczającym stanie psychicznym, by został wykonany wyrok. Jej obecny stan nie pozwala jej na racjonalną ocenę sytuacji. Sąd wyznaczy termin dodatkowego przesłuchania w osobnym komunikacie – możemy przeczytać w uzasadnieniu.

Dla prawników oskarżonej jest to dobra wiadomość, ponieważ mają więcej czasu na ustalenie nowej linii obrony. Egzekucja została odwołana po raz kolejny. Miała ona zostać stracona już w grudni, jednak wtedy jej adwokaci zachorowali na koronawirusa.

Dramatyczne chwile w placówce FedEx! Doszło do strzelaniny!

Pierwsza egzekucja od 67 lat

Gdyby faktycznie do niej doszło 52-latka byłaby trzecią kobietą straconą przez rząd federalny od 1900 roku. W 1953 roku Ethel Rosenberg oraz jej mąż zostali straceni za szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego oraz przekazywanie tajnych informacji wojskowych związanych z bombą atomową.

W 14 innych przypadkach, gdy kobieta zabiła ciężarną z zamiarem zabrania nienarodzonego dziecka, tylko jedna została skazana na śmierć. Wyrok został jednak zmieniony na dożywocie.

Dramatyczne chwile w placówce FedEx! Doszło do strzelaniny!
ŹródłoOnet

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
egzekucja
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...