środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Świat Dziennikarka stanie przed sądem! Wszystko za relacjonowanie prawdy

Dziennikarka stanie przed sądem! Wszystko za relacjonowanie prawdy


Dziennikarkę z Wuhan czeka więzienie, w poniedziałek została skazana na 4 lata. Informację udzielił jeden z jej prawników. Od początku pandemii opisywała co dzieje się w Chinach i jak przebiega radzenie sobie z koronawirusem.

Zhang Zhan jest chińską dziennikarką obywatelską. Od początku pandemii relacjonowała co dzieje się w Wuhan. Sąd w Szanghaju skazał 37-latkę na 4 lata więzienia. Została uznana za winną „wszczynania kłótni i wywoływania kłopotów”. Za popełnione czyny grozi jej do 5 lat więzienia.

Komunistyczne władze Chin często stawiają ten zarzut działaczom obywatelskim, aby uciszyć głosy krytyki. Dziennikarka została zatrzymana w połowie maja.

26-latek myślał, że jest przeziębiony, następnego dnia obudził się w ,,ciele noworodka''

Znęcanie nad więźniami

Zhang Zhan uczestniczyła w rozprawie na wózku inwalidzkim i była w złym stanie zdrowia – mówił jej adwokat

W maju gdy policja ją zatrzymywała była w pełni zdrowia. Na rozprawie pojawiła się na wózku inwalidzkim, ponieważ nie mogła poruszać się sama. Najprawdopodobniej znęcano się nad nią podczas przesłuchań oraz w celi.

Zhang, była prawniczka z Szanghaju, w lutym pojechała do Wuhan. Tam na żywo relacjonowała panującą tam sytuację. Wszystko pokazywała w mediach społecznościowych, na Twitterze oraz YouTube. W Chinach oba są zablokowane. Pokusiła się również o napisanie krytykującego władzę artykułu.

Polska w niebezpieczeństwie!

Krytyka władzy

Pierwsze przypadki koronawirusa wykryto w Wuhan pod koniec 2019 roku. W styczniu pojawił się ogromny przyrost zachorowań, który obciążył służbę zdrowia, która nie radziła sobie z epidemią. Brakowało miejsc w szpitalach, łóżek, sprzętu, a także personelu. Pod koniec stycznia rząd objął Wuhan kwarantanną.

Miasto było odcięte od świata przez ponad dwa miesiące. Władze Wuhan są krytykowane za zbyt późną reakcję. A także za zbyt długie ukrywanie informacji o wirusie. Poza Zhang zostało zatrzymanych kilku blogerów, którzy opisywali walkę z epidemią, a raczej zakazy oraz ukrywanie prawdy przed władze Chińskiej Republiki Ludowej.

Nie żyje 9 osób! Tragiczny wypadek
ŹródłoOnet

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Wuhan
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...