wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Dziennikarka stanie przed sądem! Wszystko za relacjonowanie prawdy

Dziennikarka stanie przed sądem! Wszystko za relacjonowanie prawdy

Dziennikarkę z Wuhan czeka więzienie, w poniedziałek została skazana na 4 lata. Informację udzielił jeden z jej prawników. Od początku pandemii opisywała co dzieje się w Chinach i jak przebiega radzenie sobie z koronawirusem.

Zhang Zhan jest chińską dziennikarką obywatelską. Od początku pandemii relacjonowała co dzieje się w Wuhan. Sąd w Szanghaju skazał 37-latkę na 4 lata więzienia. Została uznana za winną „wszczynania kłótni i wywoływania kłopotów”. Za popełnione czyny grozi jej do 5 lat więzienia.

Komunistyczne władze Chin często stawiają ten zarzut działaczom obywatelskim, aby uciszyć głosy krytyki. Dziennikarka została zatrzymana w połowie maja.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znęcanie nad więźniami

Zhang Zhan uczestniczyła w rozprawie na wózku inwalidzkim i była w złym stanie zdrowia – mówił jej adwokat

W maju gdy policja ją zatrzymywała była w pełni zdrowia. Na rozprawie pojawiła się na wózku inwalidzkim, ponieważ nie mogła poruszać się sama. Najprawdopodobniej znęcano się nad nią podczas przesłuchań oraz w celi.

Zhang, była prawniczka z Szanghaju, w lutym pojechała do Wuhan. Tam na żywo relacjonowała panującą tam sytuację. Wszystko pokazywała w mediach społecznościowych, na Twitterze oraz YouTube. W Chinach oba są zablokowane. Pokusiła się również o napisanie krytykującego władzę artykułu.

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Krytyka władzy

Pierwsze przypadki koronawirusa wykryto w Wuhan pod koniec 2019 roku. W styczniu pojawił się ogromny przyrost zachorowań, który obciążył służbę zdrowia, która nie radziła sobie z epidemią. Brakowało miejsc w szpitalach, łóżek, sprzętu, a także personelu. Pod koniec stycznia rząd objął Wuhan kwarantanną.

Miasto było odcięte od świata przez ponad dwa miesiące. Władze Wuhan są krytykowane za zbyt późną reakcję. A także za zbyt długie ukrywanie informacji o wirusie. Poza Zhang zostało zatrzymanych kilku blogerów, którzy opisywali walkę z epidemią, a raczej zakazy oraz ukrywanie prawdy przed władze Chińskiej Republiki Ludowej.

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!
ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Wuhan
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...