Dwoje dziennikarzy zabitych na północy kraju. Trwa śledztwo

1381


Dwoje dziennikarzy zostało zastrzelonych w niedzielę w departamencie Magdalena, na północy Kolumbii. Ofiarami są 37-letni Leiner Montero i o dwa lata starsza Dilia Contreras.

Nie żyje 19 osób. Wszystko przez spożycie podrabianego alkoholu

Dwoje dziennikarzy zabitych

Z informacji kolumbijskiego dziennika „El Tiempo” wynika, że śledczy sprawdzają motywy, dla których doszło do brutalnego ataku z bronią w ręku na przedstawicieli mediów we wsi Santa Rosa de Lima. Gazeta, powołując się a źródła policyjne, twierdzi, że trzeci z podróżujących autem dziennikarzy, Joaquin Alberto Gutierrez, został ranny i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Według jednej z hipotez nieznani sprawcy podróżujący motocyklem ostrzelali auto z wracającymi z lokalnego święta w Santa Rosa de Lima redaktorów kierując się motywem rabunkowym.


Dżihadyści wezwani do mordowania seniorów w krajach Zachodu. ,,Życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło”

Śledczy biorą też pod uwagę możliwość zemsty, po tym jak przed opuszczeniem centrum miasta dziennikarz Leiner Montero miał rzekomo brać udział w bójce. Policja zaznacza jednak, że przed udaniem się trójki dziennikarzy na lokalny festyn żaden z nich nie był celem pogróżek. Leiner Montero pełnił funkcję szefa rozgłośni Sol Digital Stereo, zaś Contreras pracowała jako redaktor portalu La Bocina Col. Z szacunków Fundacji na rzecz Wolności Mediów (FLIP) wynika, że w Kolumbii doszło do wzrostu przemocy wobec dziennikarzy. Ta pozarządowa organizacja z Bogoty szacuje, że w ubiegłym roku zaatakowano przedstawicieli mediów 768 razy, w tym dopuszczono się jednego zabójstwa. Według FLIP od 1977 roku w Kolumbii zabito łącznie 164 dziennikarzy.


Korea Północna przeprowadzi próbę nuklearną. Wojskowi wystrzelili już kolejną rakietę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here