środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Świat Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest to uśmiercanie dziecka, które zasługuje na życie. Nie inaczej jest w Hiszpanii.

Duży spadek aborcji

Aborcja w Hiszpanii legalna jest od 1983 roku w szczególnych przypadkach takich jak zagrożenie życia matki, ciąża z gwałtu czy ciężkie uszkodzenie płodu. Choć lekarze mają pawo do wykonywania zabiegu to wciąż z niego rezygnują. W poprzednim miesiącu ukazał raport ukazujący dane, gdzie lekarze w ciągu pięciu lat w 12 prowincjach Hiszpanii nie dokonali ani jednego zbiegu na życzenie.

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Rzeźnik, a nie lekarz!

W 2010 roku przyszedł czas na wielkie zmiany. Rząd postanowił wprowadzić nie tylko aborcję w szczególnych przypadkach, ale również jej pełną legalizację do 14 tygodnia ciąży. Lekarze jednak nie chcą podejmować się aborcji, więc korzystają z klauzuli sumienia, która pozwala im odmówić wykonania zabiegu. Dane pokazują, że 86 procent wszystkich aborcji odbywa się w prywatnych klinikach, zaś aborter w Hiszpanii nie jest uznawany za lekarza, a rzeźnika.

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Duży spadek aborcji
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...