niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Świat Dramatyczna sytuacja! Brakuje już miejsc na zwłoki!

Dramatyczna sytuacja! Brakuje już miejsc na zwłoki!

Koronawirus daje się nam we znaki. Cały świat walczy z pandemią i jej skutkami. Eksperci alarmują, że gospodarka będzie potrzebowała dużo czasu, aby wrócić do normy. Okazuje się, że są miejsca w Europie gdzie brakuje miejsca na zwłoki zmarłych na COVID-19.

W dramatycznej sytuacji jest Słowacja. W Nitrze brakuje miejsc w szpitalach oraz krematoriach. Chorzy nie mają miejsc na oddziałach, a krematorium nie nadąża ze spopielaniem zwłok.

Miejscowe krematorium ma również problem z miejscem do przechowywania zwłok. Na jednym z cmentarzy ustawioną chłodnię na kółkach. W ogromnej ciężarówce składowane są ciała czekające na swoją kolei.Trudna sytuacja

W Nitrze mieszka około 80 tysięcy osób. Ministerstwo zdrowia Słowacji mówi o tym, że w tym miejscu jest najgorzej i starają się aby sytuacja się poprawiła. Jednak rzeczywistość jest bardziej brutalna niż się wydaje.

W szpitalach brakuje już miejsc dla chorych, w nocy trzech pacjentów, w bardzo złym stanie, którzy byli podłączeni do aparatury podtrzymującej życie zostało przetransportowanych do innych placówek. Kolejnych 8 przetransportowano w ciągu dnia.

Trudna sytuacja zmusiła rząd do utworzenia szpitala tymczasowego w połowie drogi między Nitrą, a Bratysławą.

Kryzys na Słowacji. Brak miejsc na zwłoki.

Dane nie wyglądają na przerażające, jednak mała miejscowość na zachodzie Słowacji nie radzi sobie w walce z koronawirusem. W ciągu dobry zmarło tam 10 chorych. Lokalne media biją na alarm, że nie ma już miejsc w zakładach pogrzebowych, krematoriach, a także na cmentarzach.

Władze zdecydowały się na ustawienie ciężarówki, która jest chłodnią. W niej zmieści się około 40 zwłok. Na jakiś czas takie rozwiązanie może pomóc nie wiadomo na jak długo. Władze Nitry domagają się całkowitego lockdownu, aby opanować sytuację.

ŹródłoWP

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...