poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Co nowego w Europie?

Rosja odnotowała kolejne 232 zgony, największą liczbę w ciągu doby, co daje łączną liczbę 4374. Liczba ofiar śmiertelnych również może być zaniżona, jak wyjaśnia historia o decyzji Moskwy o zmianie liczby zarażonych.

Pływanie w odkrytych basenach i organizowanie wesel z udziałem do 100 osób jest teraz dozwolone w Austrii. Po stosunkowo niewielkiej epidemii, w której łącznie zginęło 645 osób, restrykcje zostały szybko zniesione.

Zakład przetwórstwa mięsnego w Holandii poinformował o wybuchu choroby – 21 ze 130 pracowników wykazało wynik dodatni w zakładzie mięsnym Van Rooi w południowym mieście Helmond.

Hiszpania zdecydowała się przenieść 70% kraju do drugiej fazy zniesienia blokady w poniedziałek – kina, teatry, sale koncertowe i centra handlowe zostaną ponownie otwarte, w ograniczonym zakresie.

Chorwacja ponownie otworzyła swoje granice dla 10 krajów UE, w tym Austrii, ale ponieważ Chorwacja nie znajduje się na „białej liście” Austrii, powracający turyści będą potrzebować negatywnego testu Covid-19, aby wrócić.

- Reklama -