wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Świat Ludzie Cała prawda o szczepionce na koronawirusa. Niepokojące skutki uboczne.

Cała prawda o szczepionce na koronawirusa. Niepokojące skutki uboczne.

Pojawienie się w miediach wiadomości o opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi obiegło cały świat i wzbudziło uczucie nadziei powrotu do normalności. Federalna Agencja Żywności i Leków (FDA) opublikowała szczegółowy raport w którym przedstawia negatywne skutki szczepionki wyprodukowanej przez amerykański koncern Pfizer.Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W raporcie nie pojawiło się przeciwskazań do podawania dawek leku. Jak wynika z danych, przebadanych zostało 40 tysięcy osób u których szczepionka wykazała wysoką skuteczność i bezpieczeństwo jej podawania.

Według Federalnej Agencji Żywności i Leków, efekty uboczne, które zostały zaobserwowane po podaniu dawek leku nie różnią się od innych szczepionek.

Pamiętaj zanim się zaszczepisz!

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!


Długo wyczekiwana szczepionka może wywoływać niepokojące sutki uboczne, ale są one łagodne i ustępują po kilku dniach. Pacjenci, którzy zaczynają się szczepić są ostrzegani przed bólem w miejscu wkłucia, zmęczeniem, bólem głowy, dreszczami i gorączką.

Jak informuje Pfizer, mogą występować też poważne skutki uboczne takie jak niemożliwość normalnego wykonywania codziennych czynności czy silne bóle głowy.

Powiedziałbym, że może 10-15 proc. zaszczepionych miało dość znaczące efekty uboczne, które zazwyczaj nie trwały dłużej niż 24, 36 godzin – i ustępowały – wypowiedział się główny doradca ds. nauki amerykańskiej operacji Warp Speed.

FDA poinformowało także o możliwości wystąpienia paraliżu Bella, czyli osłabienia mięśni twarzy, które trwa przez jakiś czas. W badaniu w którym podano eksperymentalną szczepionkę u 4 osób wystąpił owy syndrom.

Producent nie podaje też informacji o szczepionce na koronawirusa podawanej kobietom w ciąży, gdyż nie ma na ten temat wiedzy, bo nie były prowadzone takie badania.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Cała prawda o szczepionce na koronawirusa
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...