Bestialskie działania Rosjan. Władze obwodu donieckiego przekazały dramatyczne informacje

887

Czterech cywilów zginęło, a dwóch zostało rannych w ciągu ostatniej doby w rosyjskich ostrzałach w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy – poinformował w środę na Telegramie szef regionalnych władz Pawło Kyryłenko.

Śmierć Franciszka Pieczki. Wzruszające słowa podczas pogrzebu

Bestialskie działania Rosjan

Jak powiadomił, dwie osoby zginęły w miejscowości Kliszczijiwka, a po jednej w Bachmucie i Korsuniwce. Od 24 lutego, czyli początku inwazji Rosji na sąsiedni kraj, zginęło 781 mieszkańców Donbasu, a 1986 zostało rannych. Statystyka ta nie uwzględnia jednak bilansu ofiar w zniszczonych, okupowanych przez agresora miastach Mariupol i Wołnowacha.


Dżihadyści wezwani do mordowania seniorów w krajach Zachodu. ,,Życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło”

Po zajęciu na początku lipca większości obwodu ługańskiego, rosyjskie siły znacząco wyhamowały tempo ofensywy w Donbasie, a walki na wschodzie Ukrainy przyjęły charakter wojny pozycyjnej. W ocenie większości analityków kolejnym celem najeźdźcy miało być miasto Bachmut w północnej części regionu donieckiego, lecz Kreml nie odnotowywał w ostatnich tygodniach postępów na tym odcinku frontu.


Nie żyją pierwsi zmobilizowani Rosjanie. Putin stracił 70 procent swojej armii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here