Atak na stację kolejową w Czaplinie. Nie żyje już 25 osób

751
twitter.com, @JacekCzarnecki1

Liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku rakietowego na stację kolejową w miejscowości Czaplino w obwodzie dniepropietrowskim, na wschodzie Ukrainy, wzrosła do 25 – poinformował w czwartek rano na Telegramie zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. W środowym ataku rannych zostało też 31 osób.

Atak na stację kolejową
twitter.com, @JacekCzarnecki1
Zapadła decyzja w sprawie Chersonia i Zaporoża. Tak daleko Putin się jeszcze nie posunął

Atak na stację kolejową

Pierwsze doniesienia o ataku w Czaplinie mówiły o co najmniej 15 osobach zabitych i 50 rannych. W środę późnym wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiadomił o 22 ofiarach śmiertelnych. Jak oznajmił Tymoszenko, zakończono już akcję poszukiwawczo-ratunkową na miejscu rosyjskiego ataku.


Wcześniej w godzinach porannych szef władz obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko powiadomił, że w Czaplinie zginęło dwoje dzieci – chłopcy w wieku 6 i 11 lat. „Jedenastolatek poniósł śmierć pod gruzami (własnego) domu, a sześciolatek w pożarze samochodu obok stacji kolejowej” – sprecyzował w swoim komunikacie Tymoszenko.


Atak na stację kolejową
twitter.com, @JacekCzarnecki1
Nie żyją pierwsi zmobilizowani Rosjanie. Putin stracił 70 procent swojej armii

24 sierpnia na Ukrainie obchodzony był Dzień Niepodległości, w którym odnotowano aż 189 alarmów przeciwlotniczych – najwięcej od 24 lutego, czyli początku inwazji Kremla na sąsiedni kraj. Wcześniej władze w Kijowie ostrzegały, że w środę możliwe są zmasowane rosyjskie ataki rakietowe, w tym m.in. na obiekty rządowe w stolicy.

Litwa obawia się ataku Putina. ,,Zwiększamy bezpieczeństwo''

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here