wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Zmarła wielka Polka, śmierć uderzyła nagle. Tragiczna wiadomość obiegła cały kraj.

Zmarła wielka Polka, śmierć uderzyła nagle. Tragiczna wiadomość obiegła cały kraj.

„W wieku 91 lat zmarła Hanna Stadnik „Hanka”. Uczestniczka Powstania Warszawskiego w pułku „Baszta”, sanitariuszka, Bohaterka. A przy tym do ostatnich dni pogodna, energiczna i niezwykle ciepła osoba. Będzie nam Pani brakowało, Pani Hanno. Składam kondolencje rodzinie i bliskim” – napisał Trzaskowski na Twitterze.Hanna Stadnik urodziła się 23 lutego 1929 rok, w Warszawie, w rodzinie mieszczańskiej. Miała starszą siostrę i młodszego brata. Patriotyzmu uczyła się od najmłodszych lat. Rodzice kultywowali polskie zwyczaje i obchodzili wszystkie uroczystości: 3 Maja, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, 11 Listopada.

Podczas II wojny światowej była w AK w 3 kompanii IV Rejon Obwód Mokotów. Była sanitariuszką w czasie Powstania Warszawskiego. Roznosiła „Biuletyn Informacyjny”, meldunki i broń. Aktywnie brała udział w walkach. Po kapitulacji była jeńcem obozu w Pruszkowie i Skierniewicach.

Hanna Stadnik wielokrotnie była gościem wielu audycji, w których opowiadała o swoich przeżyciach i koszmarach wojennych, a także o zwykłych codziennych sprawach i uczuciach z tamtego okresu

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie


 – Dzięki Bogu nie był bardzo ciężko ranny. Opatrzyłyśmy go i dalej trwała walka. W pierwszych chwilach, dopóki nie było tego rannego, była szalona euforia. Była radość, że nareszcie widzimy biało-czerwone flagi, bo przecież całą okupację groziła kara śmierci jak u kogoś znaleźli taką flagę – opowiadała w jednym z nim.

Jako sanitariuszka pomagała wszystkim, nawet rannemu wrogowi:

„ – Zawsze trzeba być otwartym na to, żeby myśleć, że ten nawet wróg też będzie człowiekiem”

W październiku tego roku razem z Wandą Traczyk-Stawską brała udział w Strajku Kobiet. Apelowała, by walczyć do zapadłego, bo wolność nie jest dana na zawsze.

W 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Hanna Stadnik została  odznaczona przez prezydenta RP Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości za „wybitne zasługi poniesione w walce z bronią w ręku o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego w latach 1939-1956”, z kolei w 2015 roku prezydenta Niemiec Joachima Gaucka odznaczył ją Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary
ŹródłoTVN24

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Zmarła wielka Polka
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...