niedziela, 28 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Ziobro trafi do więzienia?! Będzie wniosek o ściganie

Ziobro trafi do więzienia?! Będzie wniosek o ściganie

Międzynarodowy Trybunał Karny rozpocznie sprawę dotyczącą zatrzymania przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości. W grupie podejrzanych, znajduje się Zbigniew Ziobro oraz prokurator Bogdan Święczkowski. Z uwagi na brak immunitetu, obaj mogą być doprowadzeni przed trybunał.

Zbigniew Ziobro /Grzegorz Bukala /Reporter
Źródło: Grzegorz Bukala /Reporter/interiaWYDARZENIA
Wielka wpadka Leszka Millera! Monika Olejnik zareagowała

Zbigniew Ziobro skazany?

Mikołaj Pietrzak, Jacek Dubois i Roman Giertych, sporządzają stosowne dokumenty, odnośnie sprawy Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego. Niebawem zawiadomienie zostanie przekazane do Międzynarodowego Trybunału Karnego. W momencie, gdy dokumenty już trafią na „stół”, trybunał podejmie decyzję o odrzuceniu śledztw lub jego kontynuacji.

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Ziobro do celi?

Palącą sprawą jest brak immunitetu, który chroniłby obu polityków. W momencie, kiedy Ziobro oraz Święczkowski nie stawiliby się przed trybunał, zostaliby zatrzymani i doprowadzeni przed MTK przymusem.

Trzy razy zet

Do sprawy odniósł się Roman Giertych, czyli jeden z adwokatów sporządzających wniosek o zatrzymaniu Ziobry.

Już dawno im się należało. Ziobro i Święczkowski przed Trybunał w Hadze. Będzie wniosek o ich ściganie. Zatrzymanie, siłowe doprowadzenie, nagłośnienie tego w mediach to filary systemu, który opiera się na zasadzie „3 zet”: zatrzymać, zastraszyć, zniszczyć – mówił Roman Giertych.

Atak migrantów na granicę polską! Dwóch żołnierzy rannych

Przeszukanie przez CBA

Jego ostre słowa, mogą być poparte wydarzeniami z 2020 roku, kiedy to jesienią do jego mieszkania wtargnęło CBA. Podczas inwazyjnego przeszukania, adwokat stracił przytomność, a jego rodzina przeżyła szok.

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?