wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Zaradność rodzi pomysłowość

Zaradność rodzi pomysłowość

Łącząc praktyki kulturowe i budując eksperymentalną tożsamość, projektant wzmacnia polską markę.
Tomek Rygalik, z zamiłowaniem do pomysłowości i kreatywności, koncentruje się na użyteczności, szybko zyskuje sławę jako ikona nowoczesnego polskiego projektowania mebli. Założył Studio Rygalik 13 lat temu i od tego czasu realizował projekty dla Cappellini, Ghidini, Heineken, Ikea, Moroso, Muzeum Polin, Siemens i jego niedawno założonej marki Tre Product. Działając poza Warszawą, Rygalik zwraca uwagę na interakcję między designem, przestrzenią i funkcją – ideałami, które stały się podstawą jego kariery.

pomysłowość
Tomek Rygalik

Studio Tomka Rygalika projektuje asortyment mebli i produktów z limitowanej edycji. Od umiejętnie skonstruowanych solidnych struktur po artystycznie prowokujące do myślenia dzieła, zespół Rygalika łączy wpływy kulturowe z minimalnym modernizmem. Marka Tre Product, założona przez Rygalik, obejmuje pogląd, że prostota jest kluczem i ma na celu wytwarzanie prostych, uczciwych produktów, które są ponadczasowymi rozwiązaniami dla codziennego życia.

Pochodzenie rodziny Rygalika było związane z inżynierią i było to połączenie tego i jego zainteresowania problemami społecznymi, co spowodowało zainteresowanie projektowaniem – studiował architekturę i urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz wzornictwo przemysłowe w Instytucie Pratta w Nowym York, gdzie otrzymał nagrodę Pratt Circle Award za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie.

Pomimo uzyskania pozycji w Royal College of Art, po uzyskaniu tytułu magistra, Rygalik ostatecznie zdecydował się na samodzielną karierę, doceniając znaczenie świeżego, innowacyjnego designu i nowych podejść. W rzeczywistości to jego obserwacje w dzieciństwie ojca, który wykuwał przedmioty trudne do zdobycia w komunistycznej Polsce, doprowadziły go do wniosku, że pokonywanie trudności powinno być podstawowymi cechami projektowania.

Przede wszystkim jednak jego praca jest specyficzna dla witryny. Studio Rygalik – które prowadzi wraz ze swoją partnerką Gosią Rygalik – współdziała z potrzebami użytkowników oraz z dbałością o potencjał produkcyjny i komercyjny. I na obecnym etapie takie podejście z pewnością się opłaca.

pomysłowość

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
pomysłowość
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...