poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Zaradność rodzi pomysłowość

Łącząc praktyki kulturowe i budując eksperymentalną tożsamość, projektant wzmacnia polską markę.
Tomek Rygalik, z zamiłowaniem do pomysłowości i kreatywności, koncentruje się na użyteczności, szybko zyskuje sławę jako ikona nowoczesnego polskiego projektowania mebli. Założył Studio Rygalik 13 lat temu i od tego czasu realizował projekty dla Cappellini, Ghidini, Heineken, Ikea, Moroso, Muzeum Polin, Siemens i jego niedawno założonej marki Tre Product. Działając poza Warszawą, Rygalik zwraca uwagę na interakcję między designem, przestrzenią i funkcją – ideałami, które stały się podstawą jego kariery.

Tomek Rygalik

Studio Tomka Rygalika projektuje asortyment mebli i produktów z limitowanej edycji. Od umiejętnie skonstruowanych solidnych struktur po artystycznie prowokujące do myślenia dzieła, zespół Rygalika łączy wpływy kulturowe z minimalnym modernizmem. Marka Tre Product, założona przez Rygalik, obejmuje pogląd, że prostota jest kluczem i ma na celu wytwarzanie prostych, uczciwych produktów, które są ponadczasowymi rozwiązaniami dla codziennego życia.

Pochodzenie rodziny Rygalika było związane z inżynierią i było to połączenie tego i jego zainteresowania problemami społecznymi, co spowodowało zainteresowanie projektowaniem – studiował architekturę i urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz wzornictwo przemysłowe w Instytucie Pratta w Nowym York, gdzie otrzymał nagrodę Pratt Circle Award za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie.

- Reklama -

Pomimo uzyskania pozycji w Royal College of Art, po uzyskaniu tytułu magistra, Rygalik ostatecznie zdecydował się na samodzielną karierę, doceniając znaczenie świeżego, innowacyjnego designu i nowych podejść. W rzeczywistości to jego obserwacje w dzieciństwie ojca, który wykuwał przedmioty trudne do zdobycia w komunistycznej Polsce, doprowadziły go do wniosku, że pokonywanie trudności powinno być podstawowymi cechami projektowania.

Przede wszystkim jednak jego praca jest specyficzna dla witryny. Studio Rygalik – które prowadzi wraz ze swoją partnerką Gosią Rygalik – współdziała z potrzebami użytkowników oraz z dbałością o potencjał produkcyjny i komercyjny. I na obecnym etapie takie podejście z pewnością się opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here