wtorek, 28 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Zakonnicy przepraszają za wydarzenia sprzed 20 lat!

Zakonnicy przepraszają za wydarzenia sprzed 20 lat!


Wrocławscy dominikanie przeprosili za nadużycia w duszpasterstwie sprzed 20 lat. Zadeklarowali również, że sprawa zostanie w pełni wyjaśniona.

„Religijna sekta”

W niedzielę bracia Konwentu św. Wojciecha we Wrocławiu opublikowali oświadczenie, w którym piszą, że w latach 1996-200 w ramach duszpasterstwa we Wrocławiu działał intensywny mechanizm przypominający funkcjonowania religijnej sekty.

„Świadectwa pokrzywdzonych – osób wówczas dorosłych – przekonują nas dzisiaj, że ówczesny duszpasterz pod pozorem pobożności wyrządził wielką krzywdę wiernym, stosując przemoc fizyczną, psychiczną, duchową, a nawet seksualną. Historia tych nadużyć wydaje się odległa, ale dociera do nas w żywy sposób w osobach osób pokrzywdzonych, które cierpiały przez lata, nie czując się dostatecznie wysłuchane i zrozumiane” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

,,Oddawane są strzały w powietrze''! Rząd podejmuje już ważne decyzje. Czekają nas ogromne zmiany?

Za wszelkie zło z serca przepraszamy

Dominikanie zapewniają, że chcieliby dowiedzieć się, czy wydarzenia sprzed dwudziestu lat to „jedyna ciemna karta w powojennej historii dominikańskiej posługi we Wrocławiu”. Zachęcają również, aby osoby, które doznały krzywdy z rąk dominikanów zgłosiły to osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Zapowiedzieli, że wszystkie takie zgłoszenia zostaną przekazane kompetentnym władzom. Prowincjałowi lub jeśli będzie tego wymagała sytuacja – organom ścigania.

„Za wszelkie zło z serca przepraszamy. Przepełnia nas bólem świadomość, jak trudnym jest naprawienie wyrządzonej krzywdy. Tym bardziej chcemy poznać mechanizmy, które sprawiły, że wspólnota mogła nie widzieć rozgrywających się blisko niej dramatów. To pomoże nam uniknąć zła w przyszłości” – napisali.

Zaskakująca decyzja Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa trafiła do sejmu!
ŹródłoPAP/Onet

Tragiczne wiadomości! Nie żyje 29 osób

Przekazano tragiczne wiadomości. Ministerstwo Zdrowia podało informację o 29 osobach, które zmarły bezpośrednio bez COVID-19. 27 pacjentów zmarło bez choroby współistniejące.

,,Oddawane są strzały w powietrze”! Rząd podejmuje już ważne decyzje. Czekają nas ogromne zmiany?

Sytuacja na granicy z Białorusią nie poprawia się. Rząd domaga się przedłużenia stanu wyjątkowego. Minister obrony narodowej sygnalizuje, że sytuacja jest bardzo...

Nie żyje młoda gwiazda! Miała zaledwie 35 lat. ,,Chciałbym ją odzyskać”

Zmarła 35-letnia gwiazda. Jej mąż w mediach społecznościowych udostępnił wzruszający post. Zmarła znana vlogerka

Znany aktor oskarżony! Grozi mu aż 8 lat więzienia

Znanemu aktorowi zostały postawione zarzuty. Mężczyźnie grozi aż 8 lat więzienia. Jednak on nie przyznaje się do winy i oczekuje dalszego śledztwa...

Kobieta obudziła się z ogromną raną na twarzy! Na ręku zobaczyła sprawcę

Kobieta obudziła się z ogromną raną na twarzy, która z minuty na minutę stawała się ciemniejsza i puchła. Niewiarygodne kto okazał się...

Nie żyje członek jednego z najpopularniejszych zespołów! Te przeboje zna każdy

Zmarł członek jednego z najbardziej popularnych zespołów w historii. Grupa swoich fanów zyskała w latach 60 i 70.

Irena Santor zamordowała przyjaciółkę?! Sprawą zajął się sąd

Irena Santor zamordowała swoją najlepszą przyjaciółkę. Takie plotki pojawiły się po śmierci Ludmiły Jakubczak. Sprawą zajął się sąd.

2-latka zabiła swoją mamę! Kobieta umierała w cierpieniach

Dziecko zabiło swoją matkę. Kobieta umierała w cierpieniach. Pomimo pomocy lekarzy nie udało się uratować jej życia. 21-latka na świecie pozostawiła kochającego...

Papież Franciszek w krytycznym stanie?! Przygotowywano już konklawe

Papież Franciszek opowiedział o jego stanie zdrowia. Duchowny na początku lipca miał bardzo skomplikowaną operację okrężnicy. Jak sam powiedział: ,,niektórzy byli pewni...