środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Zakonnicy przepraszają za wydarzenia sprzed 20 lat!

Zakonnicy przepraszają za wydarzenia sprzed 20 lat!

Wrocławscy dominikanie przeprosili za nadużycia w duszpasterstwie sprzed 20 lat. Zadeklarowali również, że sprawa zostanie w pełni wyjaśniona.

„Religijna sekta”

W niedzielę bracia Konwentu św. Wojciecha we Wrocławiu opublikowali oświadczenie, w którym piszą, że w latach 1996-200 w ramach duszpasterstwa we Wrocławiu działał intensywny mechanizm przypominający funkcjonowania religijnej sekty.

„Świadectwa pokrzywdzonych – osób wówczas dorosłych – przekonują nas dzisiaj, że ówczesny duszpasterz pod pozorem pobożności wyrządził wielką krzywdę wiernym, stosując przemoc fizyczną, psychiczną, duchową, a nawet seksualną. Historia tych nadużyć wydaje się odległa, ale dociera do nas w żywy sposób w osobach osób pokrzywdzonych, które cierpiały przez lata, nie czując się dostatecznie wysłuchane i zrozumiane” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Andrzej Duda wyśmiany! Wstyd dla Polski

Za wszelkie zło z serca przepraszamy

Dominikanie zapewniają, że chcieliby dowiedzieć się, czy wydarzenia sprzed dwudziestu lat to „jedyna ciemna karta w powojennej historii dominikańskiej posługi we Wrocławiu”. Zachęcają również, aby osoby, które doznały krzywdy z rąk dominikanów zgłosiły to osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Zapowiedzieli, że wszystkie takie zgłoszenia zostaną przekazane kompetentnym władzom. Prowincjałowi lub jeśli będzie tego wymagała sytuacja – organom ścigania.

„Za wszelkie zło z serca przepraszamy. Przepełnia nas bólem świadomość, jak trudnym jest naprawienie wyrządzonej krzywdy. Tym bardziej chcemy poznać mechanizmy, które sprawiły, że wspólnota mogła nie widzieć rozgrywających się blisko niej dramatów. To pomoże nam uniknąć zła w przyszłości” – napisali.

Jarosław Kaczyński odchodzi z PiS?! Nowi kandydaci w gotowości
ŹródłoPAP/Onet

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
wydarzenia
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...