środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Zakład na Wolę, który się opłaca

Zakład na Wolę, który się opłaca

Wolę
The Warsaw HUB to najnowszy i największy projekt Ghelamco Poland.

Wiele osób myślało, że Ghelamco osiągnęło mało, gdy zbudowało duży nowy projekt w słabo rozwiniętej części Warszawy. Decyzja nie wygląda teraz tak źle.
Gdy Ghelamco zdecydowało się na budowę biurowca na Woli, warszawski rynek nieruchomości uważał, że rozsądny dotychczas deweloper belgijskiego pochodzenia porzucił zmysły. Firma zaproponowała nie tylko 220-metrowy, 49-kondygnacyjny kompleks z 113 000 m2 powierzchni biurowej do wynajęcia, co – w kontekście ówczesnego rynku warszawskiego – było niezwykle trudne (nie można budować wieży etapami i czekać na każdą część do wydzierżawienia przed przejściem do następnej). Zaproponowali także budowę go w zrujnowanej, postindustrialnej półwyspie, kilkaset metrów na zachód od Ronda ONZ.

Do tej pory, o znaczeniu komercyjnym, tylko hotel Hilton i Warsaw Trade Tower (WTT) zapuściły się jak dotąd poza strefą komfortu uznanego centrum biznesowego Warszawy, chociaż były to dwa wyjątkowe przypadki. Hilton był hotelem, więc jego klient był przejściowy, a WTT było anomalią – zbudowaną, by pomieścić szefa ogromnej korporacji Daewoo w Polsce, zanim firma upadła.

Na pierwszy rzut oka podstawy nie zachęcały do ​​tak dużego rozwoju. „Wielu moich znajomych powiedziało mi, że projekt nie dojdzie do skutku – budynek był zbyt duży, było za wcześnie, a plac był na pustkowiu”, Jarosław Zagórski, Dyrektor ds. Rozwoju Handlowego i Biznesu i Członek Zarządu Ghelamco powiedział ostatnio grupie międzynarodowych dziennikarzy biznesowych. „Ale wierzyliśmy, że ten projekt może być przełomowym projektem i że możemy z niego coś zrobić. I zrobiliśmy to. W 2016 roku budynek został wybrany w MIPIM jako najlepszy nowy budynek biurowy na świecie. ”

Kilka lat do przodu, a ich decyzja o lokalizacji na Woli wygląda niezwykle proroczo. W dawno odległym Rondo Daszyńskiego znajduje się teraz nowa stacja metra, a otaczają go wysokie biurowce na różnych etapach rozwoju. „Zupełnie nowe centrum biznesowe Warszawy powstaje na naszych oczach”, powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco w Europie Środkowo-Wschodniej. „W bezpośrednim sąsiedztwie pojawiają się biura, hotele, mieszkania, sklepy, artykuły spożywcze i atrakcyjne przestrzenie publiczne. Myślę, że w niedalekiej przyszłości miejsce to stanie się wizytówką nowoczesnej stolicy. ”

Co najważniejsze, Ghelamco – wraz z Madison International Realty, która wzięła udział w projekcie w 2018 roku – sprzedał Warsaw Spire austriackiej grupie nieruchomości Immofinanz za 386 mln euro, co czyni go przełomową transakcją inwestycyjną lata .

Wolę
Warsaw UNIT

Po stosunkowo wolnym rozpoczęciu 2019 r. warszawski rynek biurowy odnotował wzrost aktywności. Zapotrzebowanie na powierzchnię jest duże – 266 000 m2 w drugim kwartale to rekord warszawskiego rynku biurowego. Całkowita powierzchnia biurowa w Warszawie przekroczyła 5,5 mln mkw na koniec I półrocza 2019 r., a obecnie w budowie znajduje się ponad 700 000 mkw. powierzchni biurowej.

Więcej projektów kapitałowych

Ghelamco szuka również poza stolicą. Po niedawnym zakończeniu projektu w Krakowie firma rozpoczęła przygotowania do kolejnego w mieście i planuje również ambitny projekt wielofunkcyjny w sercu nowego Centrum Łodzi. Ale deweloper nie zapomina o Warszawie i wkrótce ujawni inne projekty w samym centrum stolicy.

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Wolę
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...