niedziela, 18 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Śledztwo nadal trwa, prokuratura ma nowe dowody w sprawie śmierci Adamowicza

Śledztwo nadal trwa, prokuratura ma nowe dowody w sprawie śmierci Adamowicza

Paweł Adamowicz zmarł po ataku przez Stefana W. prawie 2 lata temu podczas finału WOŚP w Gdańsku. Prokuratura dalej bada dowody w sprawie, próbując ustalić szczegóły. Jak długo jeszcze będziemy czekać na proces?

W 2021 roku miną dwa lata od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, który był prezydentem Gdańska. Dwie skrajnie różne opinie biegłych dotyczące poczytalności sprawcy spowalniają wystąpienie z aktem oskarżenia. Prokuratura zawnioskowała o kolejną opinię. Brat zamordowanego nie rozumie tak długiego postępowania i w ostrych słowach je krytykuje.

„Najprawdopodobniej chodzi o to, aby to, co mówi Stefan W., nie ujrzało światła dziennego” – komentuje brat Adamowicza.

Postępowanie trwa już bardzo długo, choć wydawać by się mogło, że jest to prosta sprawa, której finał będzie szybki. Sprawca nie uciekł, został ujęty niemal natychmiast, po czym trafił do aresztu. Prokuratura dysponuje również nagraniami z finału WOŚP, na których widać przebieg zdarzenia.

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Zabójca trafi przed sąd?

Sprawa na pozór prosta okazał się bardziej skomplikowana niż się wydawała. Problemem jest sprawdzenie czy morderca był poczytalny w trakcie dokonywania zabójstwa. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ jeśli Stefan W., okaże się niepoczytalny, prokuratura będzie musiała umorzyć śledztwo, a oskarżony trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. O długości pobytu zdecyduje sąd.

Jeżeli ekspertyza wykaże jednak, że sprawca był poczytalny, prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia. Wtedy Stefan W. stanie przed sądem. Mordercy grozi dożywocie.

Trzeci zespół biegłych zbada mordercę mego brata Pawła. Nie sądzę, że jest to samodzielna decyzja prowadzącej śledztwo…

Opublikowany przez Piotra Adamowicza Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Poczytalny czy nie?

Pierwszy krakowski zespół stwierdził, że morderca w czasie dokonywania czynu był zupełnie niepoczytalny. Drugi zespół pod kierownictwem dr hab. Janusza Heitzmana stwierdził, że poczytalność była w znacznym stopniu ograniczona, ale Stefan W. może stanąć przed sądem, aby odpowiedzieć za zbrodnię, którą popełnił.

Prokuratura w tej sytuacji musi przeanalizować obie ekspertyzy i podjąć decyzję co z dalszym postępowaniem. Dwie opinie okazały się być niewystarczające dla śledczych. Zdecydowali się na zasięgnięcie opinii kolejnego zespołu specjalistów.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Czy trzecia opinia coś zmieni?

Zasięgnięcie kolejnej opinii wydłuży śledztwo przynajmniej do kwietnia 2021 roku. Podobno prokuratura nie zgłaszała zastrzeżeń do drugiej opinii biegłych, a jednak zdecydowała o koljenej.

Głos zabrał brat zamordowanego:

„W mojej ocenie pozyskiwanie trzeciej opinii sądowo-psychiatrycznej jest działaniem zmierzającym do celowego przedłużenia śledztwa, albo – w ogóle – niedoprowadzenia sprawy na salę sądową. Stefan W. musiałby wówczas składać wyjaśnienia, a gdyby odmówił, to odczytane zostałyby te złożone w trakcie śledztwa. Najprawdopodobniej chodzi o to, aby to, co mówi Stefan W., nie ujrzało światła dziennego”.

W styczniu miną 2 lata od morderstwa, a rodzina prezydenta Gdańska nadal nie zaznała spokoju, ponieważ morderca nie został skazany.

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

ŹródłoOnet

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
Adamowicz
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...