poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Wschodzące miasta: Rzeszów

Rzeszów jest europejską potęgą informatyczną i domem Doliny Lotniczej, która od dawna cieszy się międzynarodowym uznaniem jako centrum inwestycji.

Budynek biurowy SkyRes

Liczba ludności w granicach administracyjnych: 191 000

Stopa bezrobocia: 5,2%

Średnia pensja brutto: 4510 zł / 1 048 EUR

Instytucje szkolnictwa wyższego: 6

- Reklama -

Studenci szkół wyższych: 40 000

Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa:

„W ciągu ostatnich kilkunastu lat Rzeszów stał jedną z najdynamiczniej rozwijających się aglomeracji miejskich w Polsce. Co sprawia, że ​​stolica Podkarpacia jest tak wyjątkowa?

Cóż, ma rozwinięty sektor lotniczy z wieloma globalnymi firmami lotniczymi, które prowadzą produkcję i zaawansowane technologicznie działania badawczo-rozwojowe. Rzeszowskie uczelnie, a także średnie szkoły techniczne utrzymują ścisłe partnerstwo z tą branżą, aby uzyskać wysoko wykwalifikowany personel przygotowany na lokalny rynek pracy.

Rzeszów jest także mekką informatyczną – ma tu swoją siedzibę Asseco Poland oraz wiele innych znanych i cenionych firm z branży IT. Ponadto Rzeszów zapewnia inwestorom najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego jest sześciokrotnym laureatem nagrody Forbes Najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu w kategorii 150–300 tys. mieszkańców.

Ale może co ważniejsze, Rzeszów jest jednym z niewielu dużych miast w Polsce, które cieszy się pozytywnym wzrostem liczby ludności, stale przyciągając nowych mieszkańców. To także jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych miast wojewódzkich w Polsce – miasto idealne do życia i rozwoju zawodowego ”.

Millennium Hall

Millennium Hall to pierwsze i największe centrum handlowo-kulturalne w województwie podkarpackim. Ma ponad 250 sklepów, w tym najbardziej znane międzynarodowe marki.

Most Tadeusza Mazowieckiego

Most Tadeusza Mazowieckiego nad Wisłokiem. Most został otwarty w 2015 roku i ma łączną długość 482 m.

Asseco

Asseco to firma informatyczna o globalnym zasięgu, która pochodzi z Rzeszowa. Asseco jest obecne w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 22 300 osób. Na zdjęciu powyżej jest jego siedziba główna.

Rynek miejski w Rzeszowie

Rynek miejski w Rzeszowie na środku Starego Miasta. Obecne budynki pochodzą z drugiej połowy XIX wieku. Pierwszy ratusz w tym miejscu pochodzi z XIV wieku.

MTU Aero Engines Polska

MTU Aero Engines Polska projektuje, rozwija i produkuje elementy turbin dla Airbusa i Boeinga. Firma zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Fabryka Nestle Gerber

Fabryka Nestle Gerber w Rzeszowie specjalizuje się w produkcji posiłków dla dzieci.

Heli-One Polska

Heli-One Polska, z siedzibą w pobliżu Rzeszowa, jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie obiektów do obsługi śmigłowców.

ML System

ML System zlokalizowany w Zaczerniu koło Rzeszowa jest jednym z liderów polskiej technologii fotowoltaicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here