poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Wschodzące miasta: Rzeszów

Wschodzące miasta: Rzeszów

Rzeszów jest europejską potęgą informatyczną i domem Doliny Lotniczej, która od dawna cieszy się międzynarodowym uznaniem jako centrum inwestycji.

Rzeszów
Budynek biurowy SkyRes

Liczba ludności w granicach administracyjnych: 191 000

Stopa bezrobocia: 5,2%

Średnia pensja brutto: 4510 zł / 1 048 EUR

Instytucje szkolnictwa wyższego: 6

Studenci szkół wyższych: 40 000

Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa:

„W ciągu ostatnich kilkunastu lat Rzeszów stał jedną z najdynamiczniej rozwijających się aglomeracji miejskich w Polsce. Co sprawia, że ​​stolica Podkarpacia jest tak wyjątkowa?

Cóż, ma rozwinięty sektor lotniczy z wieloma globalnymi firmami lotniczymi, które prowadzą produkcję i zaawansowane technologicznie działania badawczo-rozwojowe. Rzeszowskie uczelnie, a także średnie szkoły techniczne utrzymują ścisłe partnerstwo z tą branżą, aby uzyskać wysoko wykwalifikowany personel przygotowany na lokalny rynek pracy.

Rzeszów jest także mekką informatyczną – ma tu swoją siedzibę Asseco Poland oraz wiele innych znanych i cenionych firm z branży IT. Ponadto Rzeszów zapewnia inwestorom najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego jest sześciokrotnym laureatem nagrody Forbes Najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu w kategorii 150–300 tys. mieszkańców.

Ale może co ważniejsze, Rzeszów jest jednym z niewielu dużych miast w Polsce, które cieszy się pozytywnym wzrostem liczby ludności, stale przyciągając nowych mieszkańców. To także jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych miast wojewódzkich w Polsce – miasto idealne do życia i rozwoju zawodowego ”.

Rzeszów
Millennium Hall

Millennium Hall to pierwsze i największe centrum handlowo-kulturalne w województwie podkarpackim. Ma ponad 250 sklepów, w tym najbardziej znane międzynarodowe marki.

Rzeszów
Most Tadeusza Mazowieckiego

Most Tadeusza Mazowieckiego nad Wisłokiem. Most został otwarty w 2015 roku i ma łączną długość 482 m.

Rzeszów
Asseco

Asseco to firma informatyczna o globalnym zasięgu, która pochodzi z Rzeszowa. Asseco jest obecne w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 22 300 osób. Na zdjęciu powyżej jest jego siedziba główna.

Rzeszów
Rynek miejski w Rzeszowie

Rynek miejski w Rzeszowie na środku Starego Miasta. Obecne budynki pochodzą z drugiej połowy XIX wieku. Pierwszy ratusz w tym miejscu pochodzi z XIV wieku.

Rzeszów
MTU Aero Engines Polska

MTU Aero Engines Polska projektuje, rozwija i produkuje elementy turbin dla Airbusa i Boeinga. Firma zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Rzeszów
Fabryka Nestle Gerber

Fabryka Nestle Gerber w Rzeszowie specjalizuje się w produkcji posiłków dla dzieci.

Rzeszów
Heli-One Polska

Heli-One Polska, z siedzibą w pobliżu Rzeszowa, jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie obiektów do obsługi śmigłowców.

Rzeszów
ML System

ML System zlokalizowany w Zaczerniu koło Rzeszowa jest jednym z liderów polskiej technologii fotowoltaicznej.

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
Rzeszów
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...