wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Wschodzące miasta: Rzeszów

Wschodzące miasta: Rzeszów

Rzeszów jest europejską potęgą informatyczną i domem Doliny Lotniczej, która od dawna cieszy się międzynarodowym uznaniem jako centrum inwestycji.

Rzeszów
Budynek biurowy SkyRes

Liczba ludności w granicach administracyjnych: 191 000

Stopa bezrobocia: 5,2%

Średnia pensja brutto: 4510 zł / 1 048 EUR

Instytucje szkolnictwa wyższego: 6

Studenci szkół wyższych: 40 000

Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa:

„W ciągu ostatnich kilkunastu lat Rzeszów stał jedną z najdynamiczniej rozwijających się aglomeracji miejskich w Polsce. Co sprawia, że ​​stolica Podkarpacia jest tak wyjątkowa?

Cóż, ma rozwinięty sektor lotniczy z wieloma globalnymi firmami lotniczymi, które prowadzą produkcję i zaawansowane technologicznie działania badawczo-rozwojowe. Rzeszowskie uczelnie, a także średnie szkoły techniczne utrzymują ścisłe partnerstwo z tą branżą, aby uzyskać wysoko wykwalifikowany personel przygotowany na lokalny rynek pracy.

Rzeszów jest także mekką informatyczną – ma tu swoją siedzibę Asseco Poland oraz wiele innych znanych i cenionych firm z branży IT. Ponadto Rzeszów zapewnia inwestorom najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego jest sześciokrotnym laureatem nagrody Forbes Najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu w kategorii 150–300 tys. mieszkańców.

Ale może co ważniejsze, Rzeszów jest jednym z niewielu dużych miast w Polsce, które cieszy się pozytywnym wzrostem liczby ludności, stale przyciągając nowych mieszkańców. To także jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych miast wojewódzkich w Polsce – miasto idealne do życia i rozwoju zawodowego ”.

Rzeszów
Millennium Hall

Millennium Hall to pierwsze i największe centrum handlowo-kulturalne w województwie podkarpackim. Ma ponad 250 sklepów, w tym najbardziej znane międzynarodowe marki.

Rzeszów
Most Tadeusza Mazowieckiego

Most Tadeusza Mazowieckiego nad Wisłokiem. Most został otwarty w 2015 roku i ma łączną długość 482 m.

Rzeszów
Asseco

Asseco to firma informatyczna o globalnym zasięgu, która pochodzi z Rzeszowa. Asseco jest obecne w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 22 300 osób. Na zdjęciu powyżej jest jego siedziba główna.

Rzeszów
Rynek miejski w Rzeszowie

Rynek miejski w Rzeszowie na środku Starego Miasta. Obecne budynki pochodzą z drugiej połowy XIX wieku. Pierwszy ratusz w tym miejscu pochodzi z XIV wieku.

Rzeszów
MTU Aero Engines Polska

MTU Aero Engines Polska projektuje, rozwija i produkuje elementy turbin dla Airbusa i Boeinga. Firma zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Rzeszów
Fabryka Nestle Gerber

Fabryka Nestle Gerber w Rzeszowie specjalizuje się w produkcji posiłków dla dzieci.

Rzeszów
Heli-One Polska

Heli-One Polska, z siedzibą w pobliżu Rzeszowa, jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie obiektów do obsługi śmigłowców.

Rzeszów
ML System

ML System zlokalizowany w Zaczerniu koło Rzeszowa jest jednym z liderów polskiej technologii fotowoltaicznej.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Rzeszów
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...