środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Waloryzacja 500+ coraz bardziej możliwa!

Waloryzacja 500+ coraz bardziej możliwa!

500+ to program, który ma na celu pomagać najuboższym rodzinom. Ale także zwiększyć dzietność w Polsce. Rosnąca inflacja zmniejsza kwotę coraz bardziej. Dlatego zdecydowano się na poważne kroki.

500 w rzeczywistości to już 300?

Z roku na rok inflacja rośnie w zastraszającym tempie. Początkowe 500 złoty na jedno dziecko było kwotą, która pomagała rodzicom w utrzymaniu dzieci. Mogli im za to wykupić obiady w szkole, wysłać na kolonie czy kupić nowe buty na WF. Okazuje się, że obecnie ta kwota nie jest taką pomocą jak na początku.

W rzeczywistości to co w 2016 roku miało wartość 500 złotych, obecnie kosztuje często 200, a nawet 300 złotych więcej. Nic dziwnego, że rząd coraz poważniej myśli o waloryzacji świadczenia dla rodzin z dziećmi.

Martwy płód znaleziony w oczyszczalni ścieków! Policja apeluje o pomoc

Na ile mogą liczyć rodziny?

Instytut Emerytalny podliczył wydatki na program „Rodzina 500 plus” w 2020 roku. Powstały dwa pomysły jak przeprowadzić waloryzację 500+. Pierwszym z nich jest podniesienie kwoty świadczenia w marcu na takich samych zasadach jak emerytury i renty. Drugi to podniesienie 500+ o stałą kwotę.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach''

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
500
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...