wtorek, 28 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Urzędnik skarbówki zmarł po kontroli w terenie!

Urzędnik skarbówki zmarł po kontroli w terenie!


32-letni kontroler Urzędu Skarbowego w Warszawie zmarł po zakażeniu koronawirusem. Brał udział w ogólnopolskiej kontroli warsztatów samochodowych.

Sprawdzanie kas fiskalnych

W styczniu oraz lutym odbyła się akcja sprawdzania kas fiskalnych u wybranej grupy podatników. Wszystko zostało zaplanowane prze Krajową Administrację Skarbową, któa czuwała nad przebiegiem akcji.

W tamtym roku wprowadzono nakaz posiadania takich urządzeń w warsztatach samochodowych, punktach wymiany opon oraz stacjach benzynowych. Po roku postanowiono sprawdzić czy mechanicy wprowadzili w życie zalecenia.

Po kontroli część urzędników z Urzędu Skarbowego Warszawa Bemowo otrzymało pozytywny test na obecność koronawirusa. Jeden z nich przechodził chorobę bardzo ciężko i wyniku powikłań 17 lutego zmarł.

Tragiczny finał wesela! Nie żyje 21-latka

„Sam chciał”

Mężczyzna chorował na serce, dlatego zakażenie koronawirusem w jego przypadku doprowadziło do śmierci. Urzędnicy bali się wypowiadać na temat śmierci swojego znajomego, jednak dziennikarzom WP udało się porozmawiać z pracownikami urzędu.

Ciężko się z tym pogodzić. Tej tragedii można było uniknąć. Kolega chorował na serce. Dwa lata temu był pół roku na zwolnieniu lekarskim – mówiła jedna z kobiet.

Ministerstwo Finansów nie poczuwa się do odpowiedzialności i mówi o tym, że akcja była dobrowolna. „Pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa Bemowo zostali poinformowani przez przełożonych o planowanej akcji kontrolnej i poproszeni o zgłoszenie się osób zainteresowanych udziałem w niej. W akcji dobrowolnie uczestniczyło 10 pracowników z 19 zatrudnionych w kontroli” – napisało biuro prasowe MF.

Prawda jest nieco inna. Okazuje się, że na akcję było bardzo mało chętnych, ponieważ ludzi obawiali się o swoje zdrowie.

Na akcję nikt nie chciał iść, parcie na wyniki, na zrobienie czegoś medialnego było jednak ogromne. Koordynatorem tej akcji była izba z Poznania i podobno wyniki są marne. Warsztaty miały zawieszoną działalność albo były zamknięte. Sprawdzanie kas fiskalnych mogło odbyć się korespondencyjnie, ale szefostwo potrzebowało akcji. Część naczelników nie wysłało ludzi w teren, bo bali się o ich zdrowie i załatwiło to zdalnie – stwierdziła pracownica innego urzędu.

Szok! Wnuczka zamordowała babcię! Kobieta umierała w ogromnych cierpieniach
ŹródłoWP

Tragiczne wiadomości! Nie żyje 29 osób

Przekazano tragiczne wiadomości. Ministerstwo Zdrowia podało informację o 29 osobach, które zmarły bezpośrednio bez COVID-19. 27 pacjentów zmarło bez choroby współistniejące.

,,Oddawane są strzały w powietrze”! Rząd podejmuje już ważne decyzje. Czekają nas ogromne zmiany?

Sytuacja na granicy z Białorusią nie poprawia się. Rząd domaga się przedłużenia stanu wyjątkowego. Minister obrony narodowej sygnalizuje, że sytuacja jest bardzo...

Nie żyje młoda gwiazda! Miała zaledwie 35 lat. ,,Chciałbym ją odzyskać”

Zmarła 35-letnia gwiazda. Jej mąż w mediach społecznościowych udostępnił wzruszający post. Zmarła znana vlogerka

Znany aktor oskarżony! Grozi mu aż 8 lat więzienia

Znanemu aktorowi zostały postawione zarzuty. Mężczyźnie grozi aż 8 lat więzienia. Jednak on nie przyznaje się do winy i oczekuje dalszego śledztwa...

Kobieta obudziła się z ogromną raną na twarzy! Na ręku zobaczyła sprawcę

Kobieta obudziła się z ogromną raną na twarzy, która z minuty na minutę stawała się ciemniejsza i puchła. Niewiarygodne kto okazał się...

Nie żyje członek jednego z najpopularniejszych zespołów! Te przeboje zna każdy

Zmarł członek jednego z najbardziej popularnych zespołów w historii. Grupa swoich fanów zyskała w latach 60 i 70.

Irena Santor zamordowała przyjaciółkę?! Sprawą zajął się sąd

Irena Santor zamordowała swoją najlepszą przyjaciółkę. Takie plotki pojawiły się po śmierci Ludmiły Jakubczak. Sprawą zajął się sąd.

2-latka zabiła swoją mamę! Kobieta umierała w cierpieniach

Dziecko zabiło swoją matkę. Kobieta umierała w cierpieniach. Pomimo pomocy lekarzy nie udało się uratować jej życia. 21-latka na świecie pozostawiła kochającego...

Papież Franciszek w krytycznym stanie?! Przygotowywano już konklawe

Papież Franciszek opowiedział o jego stanie zdrowia. Duchowny na początku lipca miał bardzo skomplikowaną operację okrężnicy. Jak sam powiedział: ,,niektórzy byli pewni...