środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Wypadek na A4! Są pierwsze zarzuty dla kierowcy autobusu!

Wypadek na A4! Są pierwsze zarzuty dla kierowcy autobusu!


Kierowca autobusu, który w piątkową noc rozbił się w pobliżu MOP Kaszyce na autostradzie A4, usłyszał zarzuty nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dla kierowcy

Zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka poinformowała Polską Agencję Prasową, o zarzutach jakie postawiono kierowcy autobusu. 48-letniemu kierowcy Volodymyrowi K., który w chwili wypadku prowadził autokar, przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

W wyniku wypadku zginęło pięć osób, a wielu pasażerów doznało obrażeń o charakterze lekkim, średnim oraz ciężkim. Prokurator wyjawił również, że znana jest prawdopodobna przyczyna katastrofy.

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"

Zapis z tachografu

Okazuje się, że mężczyzna prawdopodobnie chciał skręcić w prawo na MOP, jednak było ciemno i zbyt szybko dokonał tego manewru. Jak wynika z tachografu kierowca na chwilę przed wypadkiem jechał 96-97 km/h. Tuż przed wypadkiem przez ostatnie cztery seksundy prędkość pojazdu spadła do 45 km/h.

Choć jechał z prędkością dozwoloną na autostradzie, czyli nie szarżował, to jednak była to prędkość niedostosowana do podjętego manewru skrętu w prawo. – poinformowała Starzecka.

Kierowca został przesłuchany w szpitalu, na razie odmówił zeznań z powodu złego stanu emocjonalnego. Nie umiał określić, czy przyznaje się do zarzucanego mu czynu, ponieważ jak tłumaczył nie pamięta nic z tamtej nocy.

Nie żyje znany polityk! Miał zaledwie 47 lat
ŹródłoPAP/Onet

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
A4
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...