Trzeci dzień zimowych igrzysk olimpijskich. W jakich konkurencjach walczą dziś Polacy?

70

Przed nami 3-ci dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Sprawdźmy, jakie konkurencje dzisiaj się odbędą oraz w jakich dyscyplinach będą rywalizować nasi reprezentanci.

Prezes PiS ośmieszony. ,,Każdy może mieć swoje zdanie"

Tak radzą sobie nasi reprezentanci

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczęły się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. W różnych dyscyplinach będzie startowało w sumie 57 Polaków. Na ten moment w klasyfikacji medalowej prowadzi Szwecja z trzema złotymi krążkami, natomiast Polska znajduje się na 17 miejscu i może pochwalić się jednym brązowym medalem, który został zdobyty przez Dawida Kubackiego w konkursie indywidualnych skoków narciarskich.


Staruszka straciła oszczędności i biżuterię. Uwierzyła oszustom, że wnuk miał wypadek

W jakich konkurencjach zmierzą się dzisiaj Polacy?

W poniedziałek w godzinach nocnych czasu polskiego w slalomie gigancie wzięły udział Maryna Gąsienica-Daniel, Zuzanna Czapska i Magdalena Łuczak. Czwartą zawodniczką miała być Hanna Zięba, lecz jej występ wykluczył uraz. Maryna Gąsienica-Daniel finalnie zajęła 8-me miejsce i jest pierwszą polką od 1984 roku, która w konkurencji slalom-gigant zajęła miejsce w czołowej 10-tce. Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska narciarstwo alpejskie ukończyły odpowiednio na 26 i 30 lokacie. O godzinie 9:30 wystartowała konkurencja łyżwiarstwa szybkiego na 1500 m, w których udział biorą: Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń. Co poza tym ? O godzinie 10 w biathlonie, biegu indywidualnym na 15m kobiet wezmą udział: Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Kamila Żuk. O 12:45 rozpoczną się skoki narciarskie w mikście, w których udział wezmą Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Z kolei o 12:50 w saneczkarstwie kobiet wystartuje Klaudia Domaradzka. Trzymamy kciuki za naszych!


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here